» Poradna » Počítačové sítě

Vysoký ping - závaga routeru

Zdravím,mám problém s routerem. Téměř každý den, mi stoupne ping na 200+, ale když router odpojím a zkusím ping test na zařízení od poskytovatele, ping je v poho. To samé i když router restartuji. Poté je ping v poho nějakou tu minutku. Napadá mně problém s přetížením routeru (přehřání se, jestli je to možné). Router už na reklamaci jednou byl.Předem díky za rady řešící tento problém

Odpovědi na otázku

Pekne a typ routeru?

TP-LINK TL-WR1043ND

Ak je to wifi, tak obcasne rusenie moze ping vyhnat aj na viac ako 200+Problem moze byt to, ze povod obcasneho rusenia je velmi tazko zistitelny.

PC je připojený přes LAN

V takom pripade bude potrebne dodat meranie hodnot pingu aby sme z toho mohli vycitat viac ako ty.

A jakým programem můžu zaznamenat ping např za 24h ?

Neverim, ze by na Windows neexistoval pekny graficky program, ktory to vie. Bohuazial neporadim, Windows nepouzivam peknych par rokov. Ak by si to nahodou potreboval pre Linux, tak mozem poskytnut moj skript. Mozes si ho prerobit na Windows ak potrebujes. Nieje to trivialne, ale nemalo by to byt velmi obtiazne ked to ide napisat pre Linux.

Pokud provozuješ torrent na nějakém levném routeru, tak se není čemu divit. Router nestíhá.

Neprovozuji...

Skusit update FW toho routra, potom factory reset.Nasledne odpojit vsetky zariadenia z routra(alebo na nom zakazat wifi) a kablom spojit nejake PC, idealne s live linuxom.Potom skusit test, ci to pomohlo.Ak sa to bude chovat OK postupne pripajat zariadenia a sledovat, kedy to zacne robit problemy.

FW jsem updatoval nedávno a factory reset jsem taky dával. Ovšem WiFi úplně vypnout na dobu potřebnou k testování nemohu.

Mas to tu cernou ci bilou verzi? Ja v bide mam OpenWRT a ta beha bez restartu cca 5let. Vlastne jeden restart byl proveden kvuli vypadku energie.

Ten modrý.