Vysoke teploty podle mereni

Dobrý den, rad bych se zeptal co s problemem ktery momentalne mam , podle programu NZXT a CPUID mam teplotu CPU 48% a GPU 65% ihned po zapnuti PC po minimalne 8 hodinach klidu je to vubec mozne ? nebo to muze delat nejaka breberka v pc? dekuji za kazdou radu

Odpovědi na otázku

ja mam teraz 44-45 a ako som tu nacital formular na vlozenie textu tak vyskocilo na sekundu dve na 68, potom spet na 45.

jako 65 mi prijde dost na to ze mam zaple jen internetove okno.. pri hrani teplota stoupa az k 90 gpu a 80 cpu

to je jedno, bez kontextu su tie cisla nic nehovoriace.

kontextu?? proste zapnu pc a okamzite po 2 sec teplota 65 na co chces kontext?

mam pc/notebook, ak mam OEM tak jeho oznacenie je qxyz. Ak nemam OEM, tak Procesor mam abc a chladic defghijklmn. Bedna je oprst. je vnej 17x12cm vretula alebo nula albo kolko.

a odkedy sa teplota udava v %? Nie nahodou °C ?

kdyz je vysoka teplota tak se vzdycky clovek ma podivat nejdriv na chladic,jestli se toci Jinak pochybuju ze dve sekundy po zapnuti pocitace vidis teplotu CPU, ale to je detail.

Sice mluvil o GPU, ale to je taky nesmysl aby byla na 65, na druhou stranu to ma v % takze kdyz si dosadim za 100% nejake cislo pro stupne, tak mu to bude sedet a 65% bude 30 ve stupnich

no on nakonec pise o obojim, takze to bude spis nejaky problem v tom, cim to meri

Nebo mu to ukazuje v tmax, nebo v tmax v %, nebo kolik ma jeste limit do tmax v %

No každopádně to měří blbě

1. aký CPU a aká chladič?2. koľko by si chcel mať? Ja mám 43°C v iddle a to mám o 95W lepší chladič ako je TDP CPU pri 1500 RPM otáčkach. Čo myslíš "ihneď"? OS nejakú dobu bootuje a len detail: MCH u mňa dosiahne 66°C skôr než vojdem do BIOSu, lebo pod túto teplotu aj tak stabilne ísť nedokáže. Takže z asi 20°C na 66°C cca za sekundu - dve. Kým nemáš 90°C v záťaži, nerieš.

tak to tiez nemas bohvieco :) prave som zapol PC, takze chvilu by tomu bolo treba dat nech sa ustali, ale mam v idle 34°C a chladic na CPU 228rpm prave teraz

Max mám pod 65°C (beží Prime95), takže chladič asi sedí dobre. Neviem ako topili Kensfield CPU, ale ani v najväčších horúčavách nemám problém ani s nižšími otáčkami.

ja som netvrdil, ze mas zle nasadeny chladic, ale strasne vysoke otacky ;)a pre minuskarov, aktualne 39°C a 223rpm, len tato superkvalitna stranka zabera 26% procesora takze kym toto pisem sa teplota vysplhala na 45, otacky sa zvysia az od 50...

Otáčky som nastavil na max zámerne a ručne cez Speedfan. Nemám automatiku, ale toľko RPM koľko chcem. Samoz. by Fera 1224 uchladila CPU aj na min. otáčkach.

Kdykoliv mel nakdo problem, ze se takhle rychle zahral procesor, tak to byl spatne nasazeny chladic.

Tady se uz kazdy boji radit prepastovani

prepastovani je vseobecne blbost, ale jestli ma krive nasazeny chladic, tak se nove paste samozrejme nevyhne.