Vysoké teploty iMacu

Dobrý den,potřeboval bych poradit. Při hraní na mém iMacu mám dost vysoké teploty procesoru (viz. http://prntscr.com/eacsnw), přesahují i 100°C, což mi nepřijde v pořádku. Pokud nehraji, teploty se drží okolo 45°C. Teploty detekuje program HWMonitor, který mám nainstalovaný na Windows (mám rozdělený HDD na dva oddíly - Win10 + OS X). Ze systému OS X nemůžu otestovat - žádný free program teploty CPU neukazuje (jen využití větráku). Nevíte kde by mohl být problém? Zkoušel jsem vysát otvory větrání a resetovat SMC, bohužel se nic nezměnilo. Předem díky za každou radu. iMac - late 2013, i5-4570R 2.70GHz, grafika integrovaná v CPU - Iris Pro, 8GB RAM, 1TB HDD.

Odpovědi na otázku

Hráte na Windows? Na Windows sa Macy prehrievajú.

Ano, hraji na Windowsech. Včera jsem konečně našel program, který měří teploty i na OS X (Macs Fan Control). Teploty jsou v klidovém režimu podobné jako na Windows, při hraním zatím nemám vyzkoušené (myslím, že budou ale stejné). Neřekl bych, že by Windows způsoboval větší zahřívání, jak píšete...

Integrované grafiky nejsou určené pro hraní her. Takže zahřívání je zcela normální.

ono málokteré AIO je stavěné na hraní her.

Ano, to máte pravdu. Mac jsem vybíral spíše k práci, než k hraní... Píšete, že zahřívání u integrovaných grafik je zcela normální... Mně přijde 100°C už docela dost... Nemůže se něco stát? Myslíte, že bych se měl hraní raději vyhýbat?

Tak na hraní sis měl koupit desktop. Ani v Apple nejsou kouzelníci a nacpat výkonný HW do tenkého těla se zachováním slušného chlazení se fakt moc nedá.

Já nechtěl počítač na hraní... Pracuji s fotkami a grafikou a na to mi více vyhovuje Mac... Jen občas si něco zahraji. To chápu.

"na to mi více vyhovuje Mac"s Windows?

zdravim , problem s prehrievanjm nieje dosledkom OS. Je potrebne rozobrat NTB , vycistit ventilator a rebra / vymenit tepl. pasty . Je to jedno ze je to integ. grafika ak hre postacuje tak je to ok.

Ale on nemá ntb. A už vidím jak leze do iMacu

Preto je na to servis. Sam to neporiesi. Ni jednoznacne to je sposobene tym.

A jakou hru vůbec hraješ?