Vysoké otáčky u grafické karty (RPM)

Dobrý den,pořídil jsem si graf. kartu AMD Radeon R9 280 gaming 3gb.V aplikaci, která je u karty lze nastavit různé mody karty - tichý, herní, ..... Když ale dám tichý mod který ukazuje, že bych měl mít 933 otáček, tak místo toho mám pořád asi 1060.Někdy potřebuji něco stáhnout přes noc a ta karta jde opravdu slyšet. Prosím o pomoc

Odpovědi na otázku

Mám stejnou kartu. Pokud tě chápu dobře, tak to 933 nejsou otáčky, ale MHz. Za mě musím říct, že ta karta je ve výchozím stavu tichá i v zátěži, ovšem přece jen se mi nelíbili teploty v zátěži, tak jsem pomocí MSI Afterburner trochu přitvrdil a srazil je až o 10 °C.Běžně se mi stává, že příjdu k pc s vypnutým monitorem a mačkám na klávesnici (aby se pc zaplo), abych zapnul počítač, jen abych si vzpomněl, že mám jen vypnutý monitor a pc jede.Pokud těch 1060 jsou opravdu otáčky co tam máš i bez zátěže, tak máš buď někde něco špatně nastavené nebo asi špatně řešené chlazení (airflow). Jakou má teplotu ta grafika, že točí 1060?

R9 280x toci 1000 RPM uplne bezne i v klidu.

Tady se jedná o R9 280. Já už ani nevím, kolik jsem měl otáček, než jsem to přenastavil, ale rozhodně jsem v klidu neměl přes 1000. Možná máme rozdílnou představu o klidu - internet, video... Ale je možné, že jsem si pc postavil fakt dobře

Hele, koukni sem:http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/3... Ta karta ma v klidu, kdy nic nedela, kolem 1450 RPM! Jako sorry, ale moje citelne vykonnejsi GTX 970 za 10 tisic ma v plne herni zatezi kolem 800 RPM. Porovnej si to... ,1450 RPM v KLIDU a 800 RPM v zatezi. To je proste generacne neco jineho :)Proste. Koupil sis mimoradne hlucnou GPU.

Vždyť on nemá Sapphire ale MSI

Jezis, to je uplne jedno!

Jezis, není to úplně jedno.

No ve finale to jedno je, protoze ani MSI nedokazali z te karty udelat tichou. A to je presne to, na co si tazatel stezuje. A to pritom chlazeni Gaming karet od MSI patri ke spicce (pokud neni vyslovene nejlepsi).

Jen pro info, nejsem tazatel.Pokud si dobře vzpomínám, mám v zátěži na grafice kolem 1700 RPM@70-72°C, což uznávám, to už slyšet je celkem dost, ale při tom hraji, čili přes audio to stejně neslyším (ať už repro či sluchátka). A to mám ty otáčky zvednuté, v defaultu to bylo tišší, ale teploty asi o 10°C výš (a to se mi tak nějak nelíbilo už). V klidu, přesněji řečeno když nehraji, tak se to pohybuje kolem 800, možná 900 otáček, myslím, že méně mi ani nešlo (bohužel) nastavit. V ten moment pokud není zapnutý HDD, tak je PC neslyšitelné. Samozřejmě, pokud se přiloží ucho na bednu, slyšet něco málo je. A co se GTX 970 týče - sám jsi to napsal - je za 10 tisíc. R9 280 je za 5 + nějaké drobné.Až budu doma, tak se kouknu jak to mám přesně s těma otáčkama.

Tak prosím - v klidu to lítá kolem 864-866 otáček, níže, ikdyž to nastavím, to nejde - % to sice ukáže třeba 0, ale větráčky stejně točí těch 864 otáček. Což mi nepřipadá jako těch tvých 1450, je to skoro polovina. A teplota 33°C +-1. V klidu. Předpokládám, že když tazatel nechá v noci jen něco stahovat a nebude u toho mít puštěný 2 hry, tak by jeho grafika na tom měla být obdobně.

Pro techto otackach mam teplota 30-50 stupnu

Vrat tu kartu a kup si Nvidia GTX 960, ktera ma podobny vykon, stoji podobne, ale kdyz je v klidovem rezimu (= nehrajes hry), bezi pasivne (= naprosto nehlucne).

To určitě nebudou otáčky ale spíš takt pamětí. Ta karta by neměla být sama o sobě hlučná. Záleží jakou máš case a jestli máš dobře řešené airflow. Pokud ne, karta musí "jet na vyšší otáčky" aby se uchladila a tudíž je i více hlučná, i když třeba jen stahuješ.

Ta karta JE HLUCNA a tvoje kecy, popravde, na tom nic nezmeni.

Ano, ta karta je slyset a slyset bude. Pokud chcete GK, ktera bude ticha, volil jste (velmi) spatne.

Dobře, za dnešek co mám celý den zaplý počítač mám 52°C, GPU Clock 933 MHz, Mem Clock 1250 MHz, 1200 RPM+, karta samozřejmě pořád hlučná i vklidu, taky používám jenom režim spánku, ale nevím jestli to s tím nějak souvisí.Jenom chci dodat že těmhle věcem rozumím asi jako kráva vesmíru