» Poradna » Ostatní

Vysoké napětí v Color 416 vypadává

Kde mám hledat závadu v televizoru Color 416, když po zahřátí periodicky vypadává vysoké napětí, obrazovka zhasne a opět se rozsvítí? Popřípadě mě prosím poraďte, kam mám tento dotaz poslat. Předem děkuji. Albert.

Odpovědi na otázku

Násobič. gl

A vypadává jen vysoké napětí nebo celý rozklad?

Obávám se, že na tuto otázku tazatel neodpoví. Při tmavé obrazovce nic nevidí. Aby určil zda běží H rozklad, tak by musel měřit. A pokud by to uměl, tak by se zde neptal.

UZ jsem to asi opravil. Pootocil jsem trimrem P1 na modulu R a televizor prestal cyklovat. Ted bych rad videl schema modulu R , abych videl co jsem to udelal.

To je celkem jedno, na co ten trimr je. Tyhle trimry časem ztrácejí kontakt, takže stačí pootočit tam a zpátky a zase je na chvíli pokoj. Při podobných závadách je nejlepší hledat závadu metodou "datel".

Pokud máte čím měřit, tak tímhle trimrem se nastavuje 145V pro napájení rozkladů. Schema najdete tady:http://www.kacha.cz/schema-tv.html