Vysoké napětí phenom ii x4 965

ahoj, neví někdo proč mi bios ukazuje na vcore 2.2v pro phenom? prijde mi to hodně a procesor vaří :( . Deska gigabyte ga-970-ds3p rev 2.0

Odpovědi na otázku

A jsi si jistý, že koukáš na napětí CPU? Kdyby tam bylo doopravdy 2,2V, tak by to hned shořelo.

Skontrolovat verzi biosu ted je "FD"http://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-970A-DS3P-... udelat reset cmos/biosu , a celej nastavit znova

To je velmi starý CPU a deska se začala prodávat mnohem později, takže musí jet s libovolným BIOSem. ☺

ten jede 100 stupnu behem chvile jak nic :D

bios posledni mam a i v cpu-z mi to ukazuje 2.2v bios v defaultu.

Tak ti to ukazuje kraviny. Při 2,2V by ti to totiž ani nenaběhlo, natož aby ti to něco ukazovalo. Doporučené maximum při OC je u Phenomu II něco kolem 1,4V (kdyby 1,5V), 2,2V by to prostě nepřežilo.

Zkus vyfotit obrazovku biosu posli to sem

a jak sem nahraju obrazek? v odpovedi to neni :(

Třeba přes http://www.ctrlv.cz nebo jakoukoliv jinou službu na sdílení obrázků.

Já věřím jen tomu, co si sám změřím. Sundal bych chladič z MOSFETů a změřil přímo na vývodech multimetrem. ☺

to je dobrý nápad :) a teď už jen kde co mám změřit :) multimetr mám,ale tak na měření baterek a jestli jdou zásuvky :)

Jo, a odpálí to. Ale jeho "starosti" bych chtěl mít.

Mám tu základní deskunapětí v BIOSu Vcore : -0,275V až +0,775V (píčovský nastavení)Možná asi základní deska v háji, máš asi možná 140W CPU (je i 125W verze)U tehle desky se mi nepodařilo oddělat napájecí kaskádu, napájecí kaskádu chladim ventilátorem a udržim jí na 160W(TDP) CPU.Jestli si CPU nataktoval a nechladil si napájecí kaskádu, tak si základní desku asi oddělal.-----------------------------------------------------------Pálim od boku, nevim co se ti tam stalo