» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vysoka zatez CPU pri sitove aktivite

Potrebuju poradit,pri vyssi sitove aktivite, at uz je to prenos pres prohlizes nebo treba torrent, mi ten aktualni proces zatizi procesor (i5 6500). Napriklad otevreni stranky ve Firefoxu mi zatizi na chvili vsechny jadra na 60-70%, jinak ma nula nula nic. V tu chvili se zacne sekat prehravani videa, mys laguje apod. Jakmile vsechny programy prestanou tahat data, zatizeni je normalni. Po restartu to tak pul hodiny pracuje bez problemu a pak to opet zacne. Chova se to podobne jako, kdyz se driv IDE disky prepnuly do PIO rezimu. Vypnuti FW nepomohlo. Systemovy SSD ukazuje prenosovou rychlost 450MB/s ostatni SATA disky 80-120 MB/s.Kde bych mel zacit hledat problem?

Odpovědi na otázku

Typické pro:a/ nesmyslně nastavený protokol P2P;b/ zombii v botnetu.Vyber si.

Blbne to i pri nepouzivani P2P. Botnet jeste proverim, ale moc se mi to nezda, protoze kdyz vse vypnu, sitova aktivita je 0 a aktivita CPU taky.

Mohl bys mi prosím půjčit křišťálovou kouli?Nevím totiž, jakou síťovou kartu má deska (a jaké tam jsou ovladače), zda máš SSD SATA AHCI nebo M.2 NVMe a od jakého výrobce a jaké ovladače máš vlastně nainstalované v neznámém operačním systému.

Deska GA H170-D3H, sitovka intel, ovladac 20.2 ze stranek Gigabytu. Ostatni ovladace taktez. SSD je v AHCI, Samsung 850 EVO, vse na Win7 64-bit.

Verze firmware SSD?Kolik linků je otevřeno současně na protokolu P2P?Ukonči veškerý síťový sw a zkontroluj z Admin konzole cmd:netstat -bVýsledek?Co sdělí diagnostika pomocíperfmon?

SSD je EMT01B6Q. Na P2P je maximum 200 pripojeni, ale jak rikam blbne to i bez P2P.V netstat je jenom pripojeni firefoxu a LMS.exeDiagnostika mi ukaze ze data obcas odesle na branu jen vsmon.exe coz by mel byt soubor firewallu.

Podle všeho by ten firmware Samsungu měl být nejnovější. Je to 120GB nebo 250GB verze?

Ked vypnes internet tak ti bezi firefox? !!!

Máš na desce poslední firmware F4?Nejnovější drivery stáhni buď ze stránek Intelu nebo odsud (podpora výrobců desek stála odjakživa za vyliž-zadel) http://forumstest.tweaktown.com/gigabyte/30530-latest-ove... http://www.win-raid.com/forum.phphttp://www.station-drivers.com/index.phpPotřeba bude Intel RST (v něm vypni SATA DIPM a jiné úsporné režimy), MEI (není třeba instalovat aplikaci, stačí pouze aktualizovat ručně INF - je jej třeba reinstalovat pokaždé, když aktualizuješ BIOS-firmware desky) a v neposlední řadě zkontroluj, zda máš nejnovější firmware SSD - Samsung, obzvláště EVO, jsou problémy se ztrátou výkonu proslulé.

Ovladače 20.2 z webu Asusu? Proč nezkusíš aktuální? U Intelu je k dispozici verze ovladačů 20.7 z 5.4.2016Jdi na stránku downloadcenter.intel.com, vlevo nahoře zvol Automatically update your drivers a pokračuj podle pokynů na obrazovce.

nemáš zapnutý nejaký nekvalitný, zastaralý, alebo cracknutý antivírus?v podstate to môže spôsobovať aj on, pri načítaní stránky sa pustí do kontroly sťahovaných súborov, čo brzdí prehliadač a laguje ti celý pc. skús vypnúť/odinštalovať a uvidíš, či to pomôže. aktualizuj ovládače, niekedy môže byť aj tam problém.ináč to vidím na obnovu zo zálohy, alebo reinstall. niekedy, aj keď sa nájde vinník, tak jeho odstránením sa situácia len mierne zlepší.

hmm čítam, že funguješ na win 7, aj to môže byť problém, keďže používaš starý systém na najnovšom HW.

A kdyby použil Widle 10 tak mu to ani nenaběhne!

antivir neni, jen firewall (Zonealarm) PC je dle RSIT cistej

Ciste teoreticky by to mohl zpusobovat nefunkcni checksum offloading, ale uz jsem podobne chovani nevidel leta.Vysvetleni - kazdy sitovy packet ma kontrolni soucet, ktery se u odchozich musi spocitat a u prichozich zkontrolovat. Normalne to dela sitova karta. Pokud by to z nejakeho duvodu nefungovalo (spatny driver?), *mohlo* by to zpusobovat podobne chovani. Ale jisty si nejsem.

Zvlastny problem, fakt, intuicia mi hovori, ze to je nejaky malware.Nie je to nejaky specialne cracknuty Windows?Uz tu boli majstri, co stiahli rovno iso s predinstalovanym bitcoin minerom/botnet klientom atd...