» Poradna » Ostatní

Vysoká teplota procesoru

Zdravím mám starší stolní počítač s 8gb ram grafickou kartou GTX 760 3GB a procesorem Intel Core I5 2500 s boxovým chladičem. Problém je v tom, že při hraní GTA 5, ale i třeba Minecraftu stoupne průměrná teplota procesoru na 90-95°C a větrák není schopen to pořádně uchladit. Když na pc nedělám žádné náročně věci tak se teplota drží cca okolo 35-40°C. Procesor jsem už přepastoval, takže v tom asi problém nebude. Ještě se mi nestalo, že by teplota stoupla nad 100°C a pc se vypnul.

Odpovědi na otázku

To co su za dotazy, vsak vyskusaj iny chladic.

Takovou odpověď může poslat jen blby čobol. Když nevíš tak nepiš? Mozná by si mohl koupit nove pc ne? Inteligente

Ochrany zasahují až na 100°C a to nejprve omezením výkonu. Vypnutí nastane až pokud to nepomůže. Takže 90-95°C sice není krásná teplota, ale není to stav, při kterém by nešlo CPU bez problémů provozovat.Pokud se na chlazení nic nezměnilo (prach, jinak nasazený, odcházející větrák...), tak by mohla být příčina ve zvýšeném napětí do CPU. Zkus se podívat do BIOSu, co je tam nastaveno a případně udělat reset nebo mu ručně napětí snížit.Pak je tu samozřejmě velice jednoduché řešení a to vyměnit ten box za něco lepšího:https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-5/315340... (pokud na to máš místo)

To "pastování" proběhlo před náhlým vzrůstem teploty, nebo až potom?! A v jakém stavu jsou retenční packy (to plastové oné, co se strká do dírek v desce) toho boxu?Předpokládám, že jsi to aspoň vyfoukal, když jsi do toho lezl a počítač je v normální obytné místnosti a ne ve slévárně.

A ten chladič je skutečně tak horký? Pokud ti ukazuje 90-95°C, tak se na něj nemůže dát ani sáhnout. Pokud dá, tak jsi to napastoval blbě.

Pastování proběhlo až po zjištění problému s přehříváním nebo to do té doby bylo OK? Jinak je potřeba celý blok chladiče vyfoukat, dál na intel box chladičích se dost často lámou ty packy, co zaskočí do desky, ghetto řešení je protáhnout na každou stranu 2 stahovací pásky a drží to líp než ty packy, každopádně je to nehezké řešení a asi za to dostanu bídu, ale již 3x jsem to takto řešil a vždycky v pohodě. Každopádně box cooler je nedobrý řešení, takže bych koupil jakejkoliv jinej chladič, co se ti vejde do skříně, je vesměs jedno jakej, všechno bude lepší než box.

Jedu s boxákem u i5 6500 a teploty mám v pohodě do 70° při renderování videí nebo hraní náročných her typu Project Cars 2, Trine 4 na Full HD v plných detailech a pod. . Nechal jsem na něm pastu z výroby (byla krásně nanesena v malé tenké vrstvě) a i po dvou letech nemám problémy .
Cpu mám na mini-ATX desce MSI B150M Mortar Arctic a bednu mám Fractal Design Define mini C. Ventilátory také ve stocku.
Podle mě tazatel buď použil špatnou pastu, špatně ji nanesl nebo blbě dotáhnul plastové packy chladiče.

srovnáváš cpu o 3 generace mladší. 6500 je jiná technologie, míň žravá, navíc v případě jeho, může být po těch 10ti letech vadný ventilator

Ano srovnávám, protože ten jeho CPU se dá lépe chladit. A ano, ventilátor může být vadný, ale i tak by mu to nemělo ukazovat takové vysoké teploty.

Také si myslím, že zrada bude v chlazení. Navíc Sandy Bridge byla na dlouhou dobu poslední generace, která měla IHS pájený a šla tedy lépe chladit než třeba ten tvůj i5-6500, kde je pod IHS pasta.

Možná by si "tazatel" měl konečně podívat na ty packy, jestli neuhnily, jak se stává, nebo jestli není nějaká špatně uzamčená. Aspoň místo tapetování: https://www.zive.cz/poradna/vysoka-teplota-pr... pod jiným nickem. Pokud to nezvládá, tak místo dalších zbytečných vláken nechť to odnese laskavě do servisu.

mam tu 2500K, co je totozny (TDP aj default frekv.) procesor ako 2500, iba je odomknuty. Chladic tam mam AC Freezer 7pro, vrtula uz nezije, nahradil som ju 8cm arctic. Prime95 po 10minutach 55°C pri 1660rpm. Co asi je tazatelov problem, ze..