» Poradna » Notebooky

Vysoka teplota CPU

Zdravim ,mam notebook MSI GL72 7RDX ,procesor i7 7700HQ ... Teplota CPU pri hrani dosahuje 94 stupnu,coz mi prijde docela dost...Muzete mi poradit nejaky zpusob ,jak teplotu snizit ?

Odpovědi na otázku

Tvůj CPU má TDP 45W - zkus vzít do ruky 40W žárovku Vyčisti větráky a pasivy, zkontroluj přenos tepla na heatpipe (jestli jsou horké), víc nevymyslíš, v žádném notebooku na to není prostor. V desktopu můžeš použít chladič o objemu půlky notebooku a větrák 80-100-120mm, takže uchladíš cokoli.

Jestli ti to vadí, tak ten notebook vrať a kup si jiný. Moc možností, co tím dělat nemáš. Můžeš zkusit vyčistit chlazení (u nového stroje asi zbytečné) nebo ho přepastovat (může pomoci i u nového stroje). Undervolt CPU i GPU. Koupě chladící podložky.Vypnout turbo na procesoru.https://www.youtube.com/watch

Diky zkusim to

Ten undervolt cpu a gpu ,nejaky podrobnejsi navod bych docela uvital ,pokud mozno shefko ?

Ted koukam ,ze v tom videu neco takovzho je... sorry