» Poradna » Notebooky

Vysoká teplota cpu v notebooku

Zdravim, prosím o radu. Nedávno jsem si koupil nový notebook Acer nitro 7 s konfigurací. Procesor i5 9300h, grafika nvidia GTX 1660 ti, 16gb ram, 512 ssd, OS win 10 home. Mám asi problém s teplotou cpu. Protože když hraju hry tak má ntb dost hlučné chlazení. Teplota procesoru dosahuje až 95 C´. Tak nevím jestli je taková teplota CPU normální nebo ne? Pokud mám v aplikaci nitro sense nastaveno schéma na úsporu energie je teplota 70 Cˇ. Pokud nastavím jiné schéma napájení tak se teplota CPU pohybuje mezi 85 - 95. Chladící podložku mám, ale je prakticky bez účinku. Nevím zda bych ten ntb neměl vrátit ve 14 denní lhůtě?

Odpovědi na otázku

Kazdy "herny" ntb bude hlucny ked bude v zatazi, hlavne taky tenky. A pri dlhodobej zatazi sa moze prehrievat. Ak si chcel tichy pocitac, mal si kupit desktop.Chladiaca podlozka Ti nijako vyrazne nepomoze. Navyse jej ucinnost moze byt zavisla na konstrukcii chladenia NTB, kde ma nasavanie.

klasika... komponenty s velkou spotrebou napchate do mini notebooku k mini vrtulkam => vysoke zahrievanie, vysoke otacky, vysoky hluk. Fyzika nepusti. Precitaj si tu viac vlakien k hernym notebookom, vsade je pisane NEKUPOVAT!

Stolní PC mám. Jen mě zarazila teplota 80 - 95 CPU v notebooku u starší hry jako je doom 2016. Ještě jsem se chtěl zeptat na display. Protože mě v některých částech svítí světleji než jinde. Hlavně u okrajů a v pravém spodním rohu je dost světlý. Docela mě to vadí při sledovaní filmu 16:9. může se jednat o vadu displaye?

Ano, je to normální. Herní počítač prostě nejde nacpat do tak malého prostoru, aby se nepřehříval a nebyl hlučný. Takže jestli nepotřebuješ naprosto nezbytně s počítačem cestovat, tak ten notebook vrať a postav za ty peníze stolní počítač. Bude za stejné prachy znatelně výkonnější.

Určitě to vrať, pokud je bez známek použití. Ale ne kvůli tomu, že by to byl vadný kus, spíš chceš nemožné. Jestli chceš doopravdy něco jako herní notebook, tak musíš koukat po modelech s naddimenzovaným chlazením a smířit se z hlukem.