» Poradna » Programy

Výsledky avizovaného testování RCE, VRF a jv16? Zde jsou.

Avizované testování RCE, VRF a jv16. Výchozí podmínky – na „vymazleném“ (rozuměj bezchybně fungujícím a udržovaném) NB ASUS X51L spuštěn Returnil pro virtualizaci. Následně aplikován start RCE (5 chyb, 22“), VRF (8 chyb, 2´02“) a jv16 (14 chyb, 25“, agresivní režim-AR a 14 chyb, 25“, neagresivní režim-NR). Typ chyb u jv16 MRU (seznam naposledy otevřených …), u VRF až na jednu jiné a u RCE zcela jiné – vysvětlení neznám.
Provedena odinstalace IsoBuster 2.5 a Drive Rescue 1.9 (takto jsem to zvolil) a to výhradně klasickým způsobem pomocí „Přidat nebo odebrat …“. Žádné Revo či jiný SW z důvodů „nedotknutí se Registry“.
Počty nalezených chyb po odinstalaci: RCE (35 chyb, 22“), VRF (46 chyb, 2´10“) a jv16(80 chyb, 28“, AR – 68 chyb, 26“, NR).
Podrobnosti: RCE - 24 chyb rozšíření názvů souborů - RNS, 6 chyb cesty a 5 chyb zbytek. VRF – 24 chyb RNS, 5 chyb data historie, 2 chyby – „něco“ jako MRU a 15 chyb zbytek. jv16 – 24 chyb MRU, 48 chyb RNS a 8 chyb neplatný adresář nebo obsah, režim AR. V režimu NR pouze 20 chyb MRU, 48 RNS a žádné „neplatné adresáře“. Důležitá poznámka: jv16 detekuje opticky dvojnásobný počet RNS. Jde totiž o záznamy jak v HKCR tak i v HKLM – při čištění se odstraní vše z obou větví (další dva SW neprecizují tento výskyt, ale odstraní stejně dobře.
Poté následovalo čištění. Po RCE a čištění zůstalo 14 chyb, po VRF a čistce dalších 15 chyb a po čištění následujícím po jv16 byly Registry OK.
Závěr: Nejlepší detekce, téměř stejný čas jako RCE, předurčuje jako nejlepší produkt jv16. VRF detekuje daleko hůř než jv16, má několikrát horší čas než dokonce časově nejlepší RCE, ale má oproti RCE daleko lepší detekci – druhý „flek“. RCE je nejrychlejší, ale bohužel nejhůře detekuje. Díky za pozornost.

Odpovědi na otázku

Nějak jsem z toho povídání nevyčetl, čím jsi zjišťoval zbytkové chyby a ani moc nechápu k čemu tento elaborát má sloužit. K čištění registrů používám Reg First Aid 7 a jsem spokojen.

Zbytkové chyby jsem zjišťoval tím nejprimitivnějším způzobem, totiž opakovanou aplikací toho kterého SW v pořadí RCE, VRF a jv16. Zde stačilo jedno kolo, čož není zázrak, protože počet vadných klíčů, subklíčů a hodnot byl opravdu relativně malý. Elaborát sloužil jen a pouze ke srovnání tří typů SW, které na rozdíl od špatných prostředků typu CCleaner a řadě dalších jemu podobných, patří k silným, spolehlivým a spíš méně používaným.

dalsi z "hodnotnych" prispevkov velkeho objavitela a testera?