Kedysi som používal OP systém Windows a často som mal problém so škodlivými kódmi. Teraz mám Linux Mint a niekedy pri surfovaní narazím na stránku, kde vyskočí pop up. Viem, že tie okná môžu obsahovať škodlivý kód. Chcem sa opýtať, či riziko nakazenia je pri tomto Operačnom systéme je nižšie.
Riziko nakažení přes vyskakující okna v podstatě nezáleží na OS (pokud je OS a prohlížeč podporovaný a aktualizovaný), ale je silně závislé na tom jak moc uživatel dodržuje pravidla síťové bezpečnosti při práci s PC.
na vyskakujuce okna mam doplnok "popup blocker" a ten pri vyskoceni okna zobrazi v pravom rohu ci chcem povolit, blokovat..
Vďaka za odpoveď.
Este stastie, ze skodlivy kod je len v pop-up oknach.Ja ked vidim pop-up, vytrhabam PC z elektrickej siete a utekam vyhodit hlavnu istic.
Jak jsi přišel na nesmysl, že škodlivý kód je převážně v pop-up oknech? To je opravdu naivní představa.
Nikde som nepisal, ze len.....
Psal jsi "Viem, že tie okná môžu obsahovať škodlivý kód". Pravděpodobnost, že vyskakovací okno obsahuje škodlivý kód není o nic větší, než že ho obsahuje základní stránka. Spíš naopak, pokud chce nějaký podvodník na svůj web umístit škodlivý kód, tak ho nacpe do základní stránky, protože pop-up okna prohlížeče často rovnou blokují.
OK.
Otázkou je, kam vůbec lezeš a proč, že s s takovou věcí setkáváš...Takovéto chování, si seriózní web nedovolí, protože by na něj nikdo nelezl...Tedy krom různých warez webů, nebo "zaručených způsobů jak vydělat love"... Tam se s takovým chováním setkáš a dobře ti tak.
Si vedla.
Není vedle. Normální stránky nic takového neobsahují. Tohle se týká jen všemožných podvodných a pofidérních stránek. Typicky s warezem, péčkem a podobně.
Normální stránky možná ne, ale jejich reklamní systém už možná jo.Třeba nedávný případ s RokRAT. Ten sice útočí na IE, ale to neznamená, že se něco podobného nemůže objevit i v jiném prohlížeči.A co když ty "normální" stránky někdo napadne?
Naprosté nesmysly.. Píšeš o tak nízkém promile případů, že to aní nemá smysl zmiňovat.
Tak nám Ivošku prozraď, kde se s takovými okny setkáváš.. 😝 😘
Jazzove stránky. Tebe to aj tak neznalče nič nepovie.
Jake stranky?
Ano, riziko je o něco nižší, stále platí, že se víc vyplatí psát škodlivé kódy pro win než pro linux.Platí i to, že linux je o něco bezpečnější, protože v něm obvykle běží daleko méně zbytečných věcí s oprávněními pro přístup k inernetu, než ve win.Nicméně, ke zvýšení bezpečnosti začni kontrolou svého prohlížeče. Pokud je to chrome, vyměň ho za jakýkoliv jiný. Pak projdi jeho nastavení a využij všechny možnosti, týkající se bezpečnosti a vyskakovacích oken. Až pak je čas na vhodné doplňky.
Tyhle lamácký kecy mě fakt baví...Chrome je nějak méně bezpečný než ostatní? A něco, co by tvou teorii podložilo, máš?
To jsou hrozné bláboly...
klamna predstava, pokud ukladas data v uzivatelskem prostoru muzes o ne v pripade napadeni prijit stejne jako ve Windows ..tyhle bachorky se siri siti uz od 90let ti kdo je siri dal vedi o bezpecnostnim mechanismu pramalo .. ze je min kodu pro linux je jeho stesti, bavime se predpokladam o beznych osobnich PC a jeho nastavenich
Můžeš si nainstalovat ClamAv (ClamTk) - antivir a malware skener pro linux a proskeovat si svou domovskou složku. Pokud nespouštíš prohlížeč s právy roota, tak jakýkoliv případný škodlivý kód by se ti do systémových složek neměl dostat.Případně si udělat bezpečností audit pomocí programu Lynis - ale to je spíš pro servery a může najít i falešné zranitelnosti. Případně si do prohlížeče nainstaluj vhodné doplňky pro blokování skriptů a vyskakovacích oken - pokud to nejde nastavit v samotném prohlížeči.
Diky.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.