» Poradna » Web a internet

Vyskakující reklama Linux

Ahoj měl bych prosím dotaz ohledně toho že mi na některých webech vyskakuje reklama. Jedná se o reklamu na prášky na erekci. Mám linux debián, a veškerý software si instaluji pomocí repozitářů. Jediné co jsem si nainstaloval z internetu je Docker a PlayOnLinux ale z oficiálních stránek a ještě k tomu jsem si pokaždé zkontroloval součty md5sum. Reklama vyskakuje pouze v googlechrome na některých webech vždy se oběví uprostřed webu a zabraňuje komfortnímu čtení, ikdyž je docela malá. V rozšířeních chrome mám jen věci od google jako google dokumenty atd... Jinak něco jako mazání profilu uživatele se mi provádět nechce. Nevíte prosím co můžu dělat? Prosím poraďte mi nějak relevantně a neposuzujte můj pravopis.

Odpovědi na otázku

Tak už jsem zjistil že je to tím že na té stránce je okénko kde by se ta reklama měla generovat ale on v ní není nijak přichicenná. Zkusil jsem aktualizovat a byla tam reklama na kukuřici u které to nedělalo, a pak jsem to znovu aktualizoval a bylo to tam zase. navíc tato reklama shovala možnost nastavení reklam. Myslíte že je to schválně? Resp pomohl vy v tomto případě addblock?

Tento škodlivý skript sis někde stáhnul...Většinou sídlí v profilu prohlížeče.Ukonči prohlížeč > přejmenuj složku profilu > spusť prohlížeč.~/.config/chrome