» Poradna » Programy

Vyskakuje kalkulačka

Nevím čím to je.Na PC (není moje) naustále automaticky vyskakuje kalkulačka a PC se vždy v 00:00 hod zapne.S tím jsem se nikdy nesetkal.Bude to nejspíš někde v systému-ale kde.Zkoušel jsem třeba v 16:00 hod přetočit hodiny na půlnoc/respektive před půlnocí,PC jsem se vypl ale on se zapl,o tý půlnoci podle PC hodin.Možná jsem to tu už psal,nevím

Odpovědi na otázku

U kalkulačky možná bude nastavena nějaká klávesová zkratka.
Start PC bude nejspíš nastaven v BIOSu.

Dřív to nikdy nedělalo a do BIOSu nikdo neleze.Dělá to PC u děcek.Klávesa-ta kalkulačka vykakuje přes to že nikdo není u PC (klávesy se tedy ani nedotkne).PC běží,pak k němu někdo dojde a ta kalkulačka je tam třeba 10x

Jo děti... Podívej se do plánovače úloh.

To už mi taky někdo radil,tam je jen AD-Awere

Jedině že by ten Ad-Aware měl na to nějakej vliv

To asi ne. Zkusil bych tu kalkulačku přejmenovat, třeba se pak dočkáš nějaké chybové hlášky a zjistíš odkud se to spouští. No a ten počítač už jedině BIOS. Děti bych nepodceňoval.

Zkusit se dá vše.Přejmenování nic není.Myslíš v systému?Aplikaci?Děcka do BIOSu nelezou,neví ani myslím jak.Ty to maj hlavně na facebook,stahování mp3 a kdvíco.Je jim 15 a 18 let.Ale BIOS........co je systém je nazajímá,nerozumí tomu.Nelezli by tam.A pak,kdyby teda ten BIOS,kde ? Která položka ?

15 a 18 uz bohuzel nejsou decka. (kdyby to bylo tak 5 a 8 tak lze mluvit o deckach) A pochybuju ze tomu nerozumi. Myslim ze tomu rozumi dobre, akorat tobe to nereknou a delaj blby.

A v biosu zkus hledat nejake nastaveni StartUp, a mozna tam bude nastaveny ALARM a u nej cas 00:00 :)
A prejmenovat soubor ve windows/system32/calc.exe na neco jineho. Samozrejme musis mit prava.

A kdyz v biosu nic nenajdes, tak pravdepodobne to bude delat ten planovac uloh. Myslim ze muze i PC zapnout (nebo jen probudit? ), takze ho prohledej znovu a dukladneji. To ze je tam jen adware je divne, ja mam v planovaci nekolik desitek uloh (vetsinou windowsacky W7)