» Poradna » Web a internet

Vyskakování nechtěných webových stránek

Zdravím.používám prohlížeč Mozilla Firefox ver.56.0. Od verze 54.0 se velmi často načítají nechtěné webstránky nezvyklým způsobem. Když otevřu vybranou stránku uloženou v záložkách zobrazí se normálně. Když uchopím myší posuvník nebo kliknu na nějaký článek či diskusní téma tak okamžitě se objeví nový panel a začnou se načítat jiné nechtěné stránky, nebo taky místo uložené stránky. Některá z nechtěných stránek mi po pc vpašuje i několikrát během prohlížení a čtení jiných uložených stránek trojského koně JS/ProxyChanger.EJ v podobě souboru wpad[1].dat, který okamžitě smažu. Setkal se už někdo s tímto jevem? Existuje nejaké řešení na odstranění problému? Podotýkám, že v prohlížeči mám zatrženo blokování vyskakovacích oken.

Odpovědi na otázku

V PC bude nejake svinstvo. Projet antivirem, antimalwarem a nebo provest cistou instalaci.PS: Muze to delat i nejaky doplnek v lisce.

Používám Avast antivir Pro a ten nic nenajde. Protahuji pc Eset online scannerem a ten je najde a uloží do virové truhly nebo tam někde.Taky je mažu ručně. Ale je to pořád stejné. Můžu pc čistit horem dolem a stále se ty stránky objevují. Schválně jsem si ty obtěžující webadresy z historie prohlížeče zkopíroval (a smazal) do texťáku, už jich mám 21.

Tak bych to videl mozna v tom doplnku, pripadne navstevujete web, ktery ma proste takhle delanou reklamu (takovym webum se radeji vyhnout). Jak bylo zmineno, nejlepsim resenim je cista instalace a pokud se problem objevi znovu, na vine jsou webove stranky, na ktere chodite.

Nevím který doplněk by to mohl být. Co se týče webstránek, tak většina jsou české, pár polských, slovenských a německých. Třeba taková Digizone.cz (určitě znáte) tam to dělá taky. V Doplňky/Rozšíření je: 1-click Youtube video downloader a blokátor reklam. V Zásuvných modulech jsou: Widevine od googlu, Videocodek OpenH264 od Cisco a Shockwave Flash 27.0 r.0. Nic jiného tam nemám.

udelejte backup souboru a provedte cistou instalaci (s vymazanim oddilu). Je to nejjednodusi cesta. Nektere viry sice antivirem odstranite ale po case se znova objevi.

Hodně rádců radí přeinstalovat systém . . . Není lepší napřed zjistit kde je problém ???Co třeba vyzkoušet jiný prohlížeč, třeba Operu? Pokud by to dělalo i na jiném prhlížeči, tak je problém v systému a rada s přeinstalací je na místě. Pokud by to ale jiný prohlížeč nedělal, tak je systém v pořádku a je zbytečné PC přeinstalovávat. Problém by způsoboval Firefox, tak přeinstalovat jej, nebo požívat jiný prohlížeč.

A nemůže to být tímto? https://www.taringa.net/posts/ebooks-tutoriales/2... (pro překlad použij google translator)

Základní problém: Avast i ESET jsou antiviry, svinstvo v PC je typu AdWare či SpyWare (čili nikoli virus).Jednorázové řešení: použít specializované programy na odvšivení - tj. AdwCleaner (ten umí proskenovat i doplňky prohlížečů) a pak MBAM. Oba programy spusť v nouzovém režimu Windows.Trvalé řešení: zapnout mozek, neklikat na vše, co uvidíš, instalovat nové programy s rozvahou a uživatelským nastavením instalace, nepoužívat warez. Jde o to, že na rozdíl od virů se tohle svinstvo neumí šířit samo a vyžaduje aktivní účast uživatele (něco spustíš, instaluješ, na něco klikneš, ...). A taky odinstalovat Avast - je k ničemu a jen brzdí výkon PC. Stačí používat Defender z Windows a cca 1x za 1 - 3 měsíce spustit "pro pocit jistoty" zmíněné programy AdwCleaner a MBAM.