» Poradna » Počítačové sítě

Vysílač internetu

Zdravím, bydlím ve vesnici ve které je slabý signál internetu pro okolní rodinné baráky. Já jediný s vysokou střechou na kopci mohu mít kvalitní internet. Poskytovatel internetu mi nabízel výstavbu vysílače na mém pozemku a na oplátku budu mít internet zdarma. Toto řešení se mi nelíbí a já by jsem rád na svém baráku udělal vysílač sám. Připojení pouze pro sousedy max 3 anténky. UBNT anténám rozumím a nebyl by pro mě problém připojit pár baráku v okolí. Poskytovatel mi ale nechce dát více jak 1 statickou IP adresu. Momentálně mám přívodní anténu v routu a ostatní zařízení jsou bridge. Aby jsem si mohl udělat sektorky potřeboval by jsem statické IP adresy jak pro sektorky tak klienty. Dokázal by mi tu někdo poradit zda si můžu nějaké statické adresy vytvořit sám přes nějaké zařízení. Nechci antény řešít skrz LAN síť. Soused by se následně mohl dostat do mé domácí sítě. Děkuji za každou odpověď :)

Odpovědi na otázku

Jako vtip je to slabé a jako trolling zoufalé. Evidentně o tom nevíš vůbec nic, tak pro začátek bys měl vědět, že nemůžeš bez povolení poskytovatele sdílet připojení do dalších domácností.

Proč by jsem nemohl sdílet své připojení k internetu bez povolení poskytovatele? Platím si nějakou linku a pokud si budu chtít připojit barák naproti kde bydlí třeba rodiče udělám si vykrejvací anténu a nikdo nic vědět nebude.

Že se ze dne na den ztrojnasobí traffic je normální, že?

nemuzes to udelat z nekolika duvodu:- na 99,9% ti to nedovoluje smlouva s poskytovatelem- ty sam nejsi ISP- a hlavne nemas potrebne znalosti

soused se přes tebe taky nemůže připojit na elektriku.

A namáhal ses přečíst smlouvu, kterou jsi uzavřel s poskytovatelem?

Myslím, že znám odpověď

a) ANO, b) NE. Co je správně?

Hele, řekl bych, že i to b)

Taky mám to podezření Každopádně u něj nehrozí, že by mohl podmínky porušit, protože evidentně to není schopen po technické stránce vyřešit.

Stačilo si přečíst Ubnt anténam rozumím, ne nerozumíš. Pokud bys rozumel, neptal by ses. Mozna rozumíš jak vypadají. Tot vse. Moje rada, povol ISP mit na baráku co chce, měj net zadara a mas to. Cokdyz ti udeří blesk, budeš se starat, te sousedi, co ti platí , tak budeš kupovat vse znova a nastavovat? Ne. Budeš se starat a bude to boj.

"UBNT anténám rozumím a nebyl by pro mě problém připojit pár baráku v okolí." Já taky, jednu dám na střechu, tu druhou taky a nasměruji je na sebe. Něco mi říká, že už podle "Vysílač internetu" mám větší zkušenosti i znalosti, než vy - jednou jsem do Ubnt antén zapojoval kabel.

Zajímalo by mě, proč si myslíš, že potřebuješ 3 statické IP a co si představuješ pod zkratkou LAN?

Statickou IP nepotřebuje vůbec, ne?

Hmm, ty jsi dobrý píp. A vůbec, jak si to představuješ? Ti sousedi by ti za to tvé připojení platili? Na to už bys potřeboval IČO, vést si účetnictví..., to by se nelíbilo finančáku a poskytovateli by se to taky určitě nelíbilo. A ty nechceš anténu poskytovatele a připojení k Internetu zdarma, ale svoji by sis na pozemek dal? Ty jsi nějaký hodně divný. Asi bych tě za souseda nechtěl.

Edit: A ty nechceš anténu od poskytovatele pro prodloužení dosahu a za to mít připojení zdarma, ale svoji anténu si na pozemek dáš?

IMHO chce na tom zarobiť. Zadarmo = ušetrených dajme tomu 300 Kč. Ak bude ISP on, zaplatí 300 Kč, ale zinkasuje aspoň 900 Kč.

Taky si myslím že na tom chce vydělat. Ale i kdyby to připojení sousedům poskytoval zadarmo, tak má problém u toho providera. Fakt nechápu co někteří lidi řeší. Tak si nechám na pozemek dát tu anténu a mám připojení k Internetu zdarma. O co jde? To je férové.

Byla by docela sranda, kdyby si tohle tema jeho poskytovatel nasel a precetl. A zvlaste, kdyz by se mu povedlo zprovoznit, tak byt poskytovatelem, tak ho hned odstrihnu.

Bože kriste, a tohle žije mezi námi a nejspíš to má i volební právo. Pak se něčemu můžeme divit ...

Len pokračuj ! Ja ťa typujem na pokutu v státisícoch a keď narazíš na nasraného sudcu bude to aj na tvrdo , žiadna podmienka ! O takýchto veciac by si nemal ani rozmýšľať , nie ešte ich dávať na verejnosť! Už si určite v datadáze tajných služieb !

Ked to budes mat hotove, tak este povedz kde byvas, aby som ta mohol nahlasit, ze ti chyba obchodna licencia na poskytovanie internetu. Uvedomil si si, ze ked niekto na tom pripojeni bude pachat nieco v rozpore so zakonom, tak sracky padnu na tvoju hlavu?