Výrobci LCD displejů a životnost

window.open=NS_ActualOpen; Hledám na netu a nemohu najít vše.Kolik je celkem výrobců LCD displejů a jaké firmy od nich nakupují pro své monitory?Jaká je udávaná životnost u každého z nich?Chtěl bych mít kompletní přehled, kdo ví ať poradí, dík

Odpovědi na otázku

Pry asi 3 roky.

Vyrobcu je celkem dost, samozrejme je to jako u monitoru, ze se prebiraji vakuove obrazovky, ale maslim, ze pokud se vezmou velke mezinarodni firmy, tak si skoro kazda hraje na svem pisecku.Zivotnost LCD se udava v hodinach, myslim, ze hodnoty se dnes pohybuji kolem 40 000. Takze zalezi na tom jak casto a dlouho panel jede, prumerne se dostaneme na tech 2,5-3,5 roku. Coz se sice s CRT monitorem nemuze merit, ale pokud nejsou jina technicka omezeni (pocet barev, jine rozliseni), nema LCD konkurenci.

Nevim, asi neumim pocitat ale 40000 hodin je pri 24 hodunach behu 4,56 roku...

Nevim, asi neumim pocitat ale 40000 hodin je pri 24 hodinach behu 4,56 roku...

Přesněji 4.56308464522016883413187314624686 roku.

Od LG-Philips a Samsung pochadza cca 30% panelov pouzitych pri vyrobe LCD monitorov. Dalsi su Acer, ADI, Hyundai, Nec , Sharp, ... . So zivotnostou je to tak, ze tych 40000 - 50000 h sa vztahuje zrejme na zivotnost trubic, krorymi su podsvietene obrazovky, kedze samotne LCD neemituju svetlo. Z praktickych skusenosti asi tolko - moj sef ma 15 LCD od Philipsu uz stvrty rok, uz od zaciatku ma jeden vadny bod. Kolegyne maju troj a dvojrocne LCD-cka (bez chyby). Kzady z tych monitorov funguje 5-6 dni v tyzdni 8-12 hodin. Pocet vadnych bodov sa nerozrasta, trubice svietia, od tej doby vyvoj pokrocil a pochybujem, ze dnesne LCD monitory by mali vydrzat menej. Kolecko

Už se to tady probíralo několikrát. LCD mají životnost stanovenou podle životnosti nejmémě spolehlivé součásti (ostatně jako každý výrobek) tedy podle trubic na podsvícení. A ta je definovaná, jako doba, za kterou klesne svítivost prosvětlení na polovinu. (po uplynutí této doby je polovina z 250cd/m2 pořád ještě 125 cd/m2, což je stále minimálné stejné, jako svítivost průměrného nového klasického CRT monitoru. Každý výrobce uvádí takovou životnost na kterou se cítí a má ji nějakým způsobem ověřenou. Třeba ACER - 20 000 hodin, SONY 50 000 hodin, ViewSonic - 60 000 hodin, ...atd. ,ale liší se to i podle modelu konkrétního LCD.Rozhodně ale LCD monitor má podstatně delší životnost, než CRT monitory, uvádí se běžně trojnásobek životnosti CRT, kde se životnost pohybuje od 6000 -  20 000 hodin. Ono je to dáno složitostí CRT a jeho velkým teplotním výkyvům, které jeho součástkám neprozpívají.CRT technologie už je mrtvá a postupně se přestanou takové monitory vyrábět. Už teď se je moc nevyplácí vyrábět a pokud se ještě nějakou dobu budou výrábět, tak jedině pro úzkou skupinu profíku, kterým zatím LCD nevyhovuje (pro nevalnou homogenitu barev, málo podporovaných barev, pouze 24 bitů a pod.) a takové CRT budou tím pádem véélmi drahé.Všichni, kteří mají vůči technologii LCD vypěstovanou averzi z dob prvních digitálek sovětské výroby, kterým za pár týdnů zčernal LCD display, by si měli uvědomit, že už je jiná doba. První žárovky svému vynálezci také spočátku svítily pouze několik vteřin.