» Poradna » Programy

Vyrobce Multidisc?

Nevíte, kdo vyrábí CD značky Multidisc. Je to prý nějaká česká firma? Je to tak? Jaké máte zkušenosti s touto značkou? Já vypaluju na No Name CD bez potisku a pak ještě na CD Gigamaster a jsem naprosto spokojený. Sice občas nějaké CD je vadné, ale je to hned od začátku a nejde na něj nic vypálit. Jakmile vypálím, tak už je to v pohodě.

Odpovědi na otázku

kamos co predava (aj CD) ich odporuca na palenie audia - vraj su velmi dobre

Multidisc vyraba ceska firma Eximpo a mozem s istotou povedat ze spolu s Gigamastermi su to jedny z najhorsich cd medii na trhu. DK

S Multidiscy mám velmi špatné zkušenosti.Doporučuji:- Verbatim DataLife PLUS- cokoliv od Tayio Yuden

Ano, Tayio Yuden se tu prodavaji ve spindlu 100ks pod značkou Bell (prevazne v supermarketech radove za 800.- za sto CD). Je to tusim made in Japan. Nemel jsem s nimi nikdy problem a za tu cenu  - OK

??? si delas srandu? ...Bell nechci ani videt - ala Emgeton verny ton ...jsou to ty nejvetsi shity s jakymi jsem se setkal... na DataLife nepalim, ale palim na TDK... ANI JEDNO nikdy vadne. Ovsem nazory mohou byt ruzne ...myslim, ze v tomto smeru tazateli nikdo nepomuze

Tvoje reakce mi prijde zvlastni. Jak jsem psal, ty CD jsou delany nekde v Japonsku, nikdy jsem s nima problem nemel. To, ze je dovazi prave Bell a pod touto znackou je prodava - to je proste fakt. Pokud se podivas na ATIP u ruznych CD, budes casto prekvapen, jakeho jsou ty CD puvodu.

kor u TDK Pro předchozího přispěvatele, který používá jen "TDK":V krabičkách TDk se dalo najít:3) TDK (cyanin, zlatá reklexní vrstva - do roku 1998)2) TDK (cyanin, stříbrná reflexní vrstva - od roku 1998 do roku 2001)5) TDK (ftalocyanin - od roku 2002)1) Tayio Yuden (cyanin - 2000-2002)4) Ritek (cynin - 2001)6) Ritek (ftalocyanin - 2002)8) CMC (ftalocyanin - 2003)7) MBI (ftalocyanin - 2003)Číslo je pořadí podle kvality. Úsudek si udělej sám a nepiš příště, že pálíš jen na TDK. Důležitý je výrobce dle ATIPu a ne prodejce.

eh? ...ja jsem nekde psal, ze palim JEN na TDK? ...v tom pripade si to precti znovu. To ze je dulezity vyrobce a ne prodejce je mi jasne. Vyrobce spocitas na prstech jedne ruky, kdezto prodejcu je hodne. Opet rikam, ze netvrdim, ze TDK je nejlepsi a ani se mi zrovna nechce zjistovat kdo dalsi prodava stejna media pod jinou nalepkou, tot vse.

??? si delas srandu? ...Bell nechci ani videt - ala Emgeton verny ton ...jsou to ty nejvetsi shity s jakymi jsem se setkal... na DataLife nepalim, ale palim na TDK... ANI JEDNO nikdy vadne. Ovsem nazory mohou byt ruzne ...myslim, ze v tomto smeru tazateli nikdo nepomuzetakže logicky vyvozené závěry z tvého příspěvku:Bell = největší shit... Hmm, jako bys nevěděl, že se mezi nimi vyskytují (a dobře označené) i Tayio Yuden...popisuješ, že používáš TDK a že ani jedno vadné atd., nezmiňuješ se o žádných jiných médiích, která bys používal, tak si z toho logicky vyvodíš co? Asi to, co jsem napsal prve. Proto jsem ti napsal všech x výrobců a barviv, která se pod potiskem TDK už vystřídala (a mnoho ještě vystřídá).To já jen KVŮLI TOMU "KASTOVÁNÍ" prodejních ZNAČEK. To je totiž PĚKNÁ BLBOST.A s tím snad souhlasíš, no ne?

Ach jo ... tak znova <i>"Bell = největší shit... Hmm, jako bys nevěděl, že se mezi nimi vyskytují (a dobře označené) i Tayio Yuden..."</i>...ja nevim co mas s Tayio Yuden, protoze ty vadne CD byly prave Tayio Yuden ... popravde nevim kolikkrat TDK zmenilo slozeni zapisovaci vrstvy, a ani jsem se o to nikdy takhle podrobne nezajimal ... ja jen rikam vlastni zkusenost, a proto mozna neco bude i na tech ""prodejcich""<i>"popisuješ, že používáš TDK a že ani jedno vadné atd., nezmiňuješ se o žádných jiných médiích, která bys používal, tak si z toho logicky vyvodíš co? Asi to, co jsem napsal prve. Proto jsem ti napsal všech x výrobců a barviv, která se pod potiskem TDK už vystřídala (a mnoho ještě vystřídá)."</i>OK, mozna to vypadalo, ze jsem snad vztekly ...mno, pouzivam (-l) jsem i jina media a popravde receno se vzdy naslo nejake vadne. Ja samozrejmne uznavam, a uz jsem to psal, ze vyrobcu je pet a pul a prodejcu jak maku, ale nechce se mi verit, ze na tom alespon trochu neco neni, protoze sam nedokazu pochopit, proc by z tech uz asi 400 TDK na ktere jsem vypaloval nebylo ani jedno vhodne maximalne pod hrnek.<i>"To já jen KVŮLI TOMU "KASTOVÁNÍ" prodejních ZNAČEK. To je totiž PĚKNÁ BLBOST.A s tím snad souhlasíš, no ne?"</i>jj, souhlasim, ale vysvetli mi potom tech cca 400 TDK (ktere jsem zminoval vyse) k pomeru tech CD od jinych PRODEJCU, ktera se mi odebrala do vecnych lovist. To bych musel mit neuveritelne stesti, nemyslis?

Bell Technologa = prejmenovany Emgeton jen si proste hodili honosnej název. Ja netvrdim, ze TDK je nejlepsi, jen jsem uvedl odobni zkusenost. S Bell jsem mnel problym hodne casto, pak uz jsem je nekoupil, zato TDK jsem proste zatim jaksik zadne vadne nemnel. To je cele co jsem chtel zdelit.

Verbatim radsi AZO (SuperAZO apod.) Mam pocit, ze neAZO media jsou obycejny noname.Tayio Yuden podle jakychsi testu (na cdr.cz?) dopadlo pomerne spatne v ponekud neortodoxnim testu "nechte lezet CD mesin na slunicku" - jen tak pro zajimavost

...jj souhlas, ale ono nemusi byt ani na Slunicku ...staci ve tme v supliku ... mesic - dva

Á, pán je asi odborník.

Sve ironicke poznamky by sis mohl nechat pro sebe... kdyby jsi se konkretneji vyjadril, tak mohu reagovat, tak ale nemohu rici nic jineho nez: viz. me prispevky vyse. Drive nez nekde neco napises, zkus pouvazovat o informacni hodnote sveho prispevku.

Rozcilovani je zbytecne. Uz nekolik prispevku se tykalo toho, za napr. Bell prodava(l) ve skutecnosti znacku Tayio Yuden, to same je (bylo) u tvych oblibenych TDK. Proto vykriky typu ''...xxx je nejvetsi smejd .." jsou velmi mirne receno 'nic moc nevypovidajici'. Predchozi poznamka samozrejme byla ironicka, ale na tvoje komentare vcelku sedi. Vypada to, ze mas s palenim nejake zkusenosti, ale nedokazes je zcela spravne vyhodnotiti. Doufam, ze tvoje pripadna reakce bude alespon trosku kulturni (a ne jak je obvykle u potrefenych zvykem). Ahojas Karlos

To chce klid. Whil je poněkud prudší povahy Ale setřels´ ho pěkně, nedokázal bych to líp!

ja si naopak myslim, ze jsem docela klidny ...mnozna, ze vy jste si ty smajliky vylozili jinak nez bylo zamysleno... BTW co cekate od "zbesileho" modemisty? <i>"Ale setřels´ ho pěkně, nedokázal bych to líp!"</i>...jestli tady jde o "sestrelovani" pak ani nema smysl o necem vest diskusi... (i kdyz ted jsem si toho smajlika vylozil spatne mozna ja, z toho plyne NEPOUZIVAT SMAJLIKY! )

Vyberu si to dulezite (zbytek nema smysl komentovat):<i>"Proto vykriky typu ''...xxx je nejvetsi smejd .." jsou velmi mirne receno 'nic moc nevypovidajici'"</i>...nebudu to psat znovu, precti si vyse mou odpoved pro Petra

S multidiskem mam jen dobre zkusenosti, ale ty Tayo Yuden by me zajimali, prodavaji se snad nekde v krabicce ci ve slimu ???

sunt, nebrat. jeden cas jsem je kupoval a trosicku se loupaly.

Ba,ba. Pravda naprostá

Mno zas taková hrůza to není - je to stejné jako ostatní NO NAME včetně Verbatimu (bez +)

vyrabi je Eximpo - zajimavy je co pisou o ni na justici kdyz sem u nich v podnikove prodejne kupoval na jare DVD-R, tak sem myslel, ze je vyrabi v te "dilne" naproti, chyba lavky, jednalo se o import - PRINCO  clanek o vyrobe DVD (+obrazky) v Eximpu je na cdr.cza co myslis, kdo vyrabi Gigamaster  zase PRINCO (jestli Asie, Evropa atd. to uz nevim)  at koupis co koupis, stale to bude stejne, je to business, kdyz to kupujes v milionech, tak ti na to natisknou cokoli si budes prat>Sice občas nějaké CD je vadné, ale je to hned od začátku a nejde na něj nic vypálit. tak tohle samo o sobe svedci o kvalite (jak "znacky", tak i vyrobene serie), nedokazu pochopit, ze s takovym stavem jsi spokojeny, jak pises

MULTIDISC je to nejhorsi co me kdy potkalo. Uz mi odeslo 20 kousku z 50 . Polocas rozpadu cca 1rok. NO NAME mam 3roky a drzi stale....Ted uz jedine Verbatim nebo TDK.

Vážení,hlavně záleží jakou mechanikou pálíte.I tzv.značky některé umí a jiné zase ne.

Ze srovnání s tím, na co pálíš, vychází dobře.To, čím si Eximpo podřezává větev je tragická nekvalita ochranného laku (smetí, korodující a nepřelakovaná místa, barvivo nebo odrazová vrstva zasahující až na okraje média...). S čitelností už tak dva roky nejsou větší problémy, byť záleží na mechanice, jak jí chutnají.Bez potisku se prodává kdeco, jako třeba shitové gigastorage nebo postech, ale i kvalita, jako např. Tayio Yuden.

Ahoj, jen tak mimochodem, cim zjistujes ATIP u CD ? Posledni dobou mam se svym softem problemy to zjistit (instaloval jsem si jiny ASPI). Karlos

Dotaz beru zpět, zapomněl jsem na Nero a jeho CDspeed, tam to je taky.

Já jsem používal CD-R identifier a běhal mi s jakoukoli (novější) verzí ASPI. Ale CD Speed má dneska stejně lepší databázi médií.