» Poradna » Ostatní

Výroba powerbanky

Dobrý den mám tu pár akumulátorů z notebooku a můj cíl je z nich udělat powerbanku. A otázka zní kde se dá sehnat kryt ( obal na baterie) a další součástky které jsou potřeba ( klidně za aukro atd..... ) prosím hoďte mi sem i Link . Děkuji

Odpovědi na otázku

Všechny věci seženeš na Ebay, ale jestli nemáš zkušenosti s elektrotechnikou, pájením a nevíš, jaké součástky na to potřebuješ, tak se do toho vůbec nepouštěj a nejdřív si něco nastuduj. Protože blbě udělaná powerbanka může taky třeba chytnout plamenem nebo "jenom" zničit připojený telefon...A když máš cca za 500 Kč origo Xiaomi 10 Ah, tak je otázka, zda se ti vyplatí si bastlit svojí z nějakých starých článků.http://www.banggood.com/Original-XIAOMI-5_1V-2_1A...

Díky ale mě jde spíše to jaké y díly jsou potřeba

To můžeš vědět jen ty, ty sis musel navrhnout obvod :)

Nenavrhl 😃

ak si nevieš sám navrhnúť obvod, nevieš aké súčiastky potrebuješ, nie si schopný si to všetko ani len vygoogliť a naštudovať a len sa pýtaš na fóre na hotové riešenie od ostatných, tak na výrobu vlastnej powerbanky zabudni aspoň kvôli ochrane seba, rodiny a majetku

a proč to teda chceš vyrábět, když nevíš jak? Jak si jako vyrobíš ten obvod? Pokud si myslíš, že koupíš futrál na powerbanku i s elektronikou a jen do toho nějak nalepíš ty svoje staré baterky, tak jsi na omylu. To si radši kup hotovou, jinak hrozí, že ještě něco zničíš.

Ano,koupíš futrál s elektronikou a aku si tam naskládáš jaký chceš. Já si koupil dvě.

Pokud nemáš s elektronikou a s pájením zkušenosti, jako že určitě nemáš, jinak by ses neptal, tak se do toho nepouštěj. Tohle není jako seskládat dnešní PC, což vyloženě stavebnice. Sestavit power banku není až tak jednoduché, jak si myslíš. Teda je to jednoduché pro člověka, který s elektronikou měl co do činění, ne pro laika.

no jestli je tvůj problém obal na ty akumulátory, tak ani nic nezačínej a na ty aku si kup tohle, tam je dobře použiješ...http://www.neven.cz/kategorie/male-spotrebice...

600 Kč + poštovné a je to bez baterek...Navíc z ntb baterky nejsou klasické 18650 ale bude to mít jiné vývody, takže to tam bude muset nějak naprasit, čehož se celkem bojím s ohledem na jeho neznalosti.Ta hotová 10 Ah Xiaomi ho přijde na cca 510 Kč, přičemž to zatím vždy prošlo bez cla = těch cca 510 Kč je konečná cena.

Pod 25$ neplatíte ani CLO ani DPH...

Kup tohle:http://www.ebay.com/itm/390848453424Jsou kvalitní, jen doporučuji přidat na měnič malé tantalové kondenzátory na zmenšení zvlnění (při přidání 10 uF klesne zvlnění z 50 mV na 10 mV).Nehřejí, nepískají, pracovní frekvence měniče je mezi 500 kHz až 1 MHz (podle zátěže).