» Poradna » Notebooky

Vyřazený netbook na denní dojíždění

Dobrý den,asi to sem nepatří ale nenapadlo mě nic lepšího. Denně dojíždím do školy vlakem, pracuji jako redaktor (ne za peníze, jen pro zábavu) a nebaví mě si každý den tahat svůj 15.6" notebook, protože je těžký a někde se mu může něco stát. Nemá někdo starý netbook, malinký, klidně bez HDD (linux z flashky to jistí) jen na internet a psaní do vlaku? Dopravu bych zaplatil klidně předem na účet, třeba bych někomu ještě zužitkoval vyřazený stroj, co chátra v šuplíku. Díky :)

Odpovědi na otázku

Hele, nebylo by lepší na takové věci pořídit spíš tablet? Na přenášení nesrovnatelně skladnější a na velkém displeji se už relativně slušně dá psát.

no, ten si pořizovat budu, nejlíp konvertibilní nebo s klávesnicí a 3G modulem. Jsem chudý student a budu na něj mít až okolo dubna, takže bych sháněl nějaké prozatimní řešení, protože už se několik měsíců složitě mořím na mobilní aplikaci wordpressu na 4.3" displeji Galaxy S2 s pidi SW klávesnicí a to už never more. Přesto vlak je jediné místo, kde nedělám nic užitečné a mohl tam sfouknout toto a neomezovat si doma učení nebo gaming :)

Tak v tom případě máš asi smůlu. Malé notebooky jsou drahé Případně nějaký jetý netbook, ale tam je zase hrozně ubohý hardware.

příspěvek byl myšlen, jestli někdo nemá náhodou starý netbook v šuplíku a za poštovný nedaroval. klidně bez hadru, že jo. linux běží z flash a na WP a čtení news z netu postačí i sebe ubožejší HW. I starý pentium III s 256MB ram a win 98, když na to přijde :D

A z čeho ho chceš krmit? Tyhle staré šunky mají baterky trop a v courácích zásuvky nejsou.

i nějaký chcípák s 1jádrovým Atomem a 1GB RAM je použitelný na základní provoz např. s Lubuntu.