Výpočet spotřeby komponent

Dobrý den,máme úkol do školy navrhnout sestavu PC. Ke konci máme také uvést spotřebu jednotlivých komponent a ze součtu vybrat nějaký zdroj. Potřeboval bych vědět, kde zjistit spotřebu, na internetu to u těch komponentů není uvedeno.Děkuji.

Odpovědi na otázku

1) Zapni Mozillu nebo co to máš.2) Jdi na stránky daného výrobce té komponenty ( Pokud není přetaktovaná tak se nedívej na stránky prodejce např Zotac ale výrobce !!). Pokud je karta nějak přetaktovaná tak hledej v seznamu prodejce.3) Ve specifikacích to bude vypsané. Pokud ne vypiš tu komponentu zde, podívám se na to.

Na počítání spotřeby použíj tuhle stránku.http://outervision.com/power-supply-calculator

Díky, zkusím.

Mne to nevychádza aj keď pri zažmúrení 2 oči, dajme tomu. 261 W mi neberie celý PC, nie to z 12V vetvy

Stále dost přehání. U Intelu jsou informace nejen o spotřebě CPU, ale i čipsetů.Navíc spotřeba není stálá a maximální se dosahuje jen při testech. GPU i CPU mají již dávno úsporné režimy, tudíž jediné relevantní je změření okamžitého příkonu, nebo měření spotřeby v čase.http://www.ges.cz/cz/emf-1-GES08102796.html http://www.ges.cz/cz/control-3000-GES081030...

Není spotřeba jako "spotřeba". Velmi záleží co na tom HW zrovna provádíš...Zdroj by měl být dimenzován na maximální spotřebu. Nejvíc žere CPU a grafika, zbytek je zanedbatelný. Takže podle CPU a grafiky dimenzuj zdroj. Výkon zjistíš z jejich parametrů.

Nejzravejsi komponenty -CPU a GPU- maji na strankach vyrobce spotrebu napsanou (u kremiku v podstate plati TDP=spotreba).Potom tu jsou disky (v prumeru tak 5W jeden, ale pro jistotu se pocita s 10W), vetraky, pameti ... i deska samotna ma nejakou rezii - na tohle dohromady u normalnich sestav se dava bajvoko 50W.Pri vyberu zdroje je take dobre pocitat s rezervou (aby to nebyl vrtulnik a aby to neschodilo cokoliv v USB). Za sebe ideal beru tak, aby sestava zrala v maximu tak do 2/3 vykonu zdroje.

Díky, tak nějak si to už dovedu představit.

Jen bacha pri vyberu zdroje (i kdyz to bude jen teorie). Na trhu jsou typy, ktere maji na +12V i mene jak polovinu papiroveho vykonu, ktery ani zdaleka nedodaji. Takze pri vyberu zdroje mrknout na stranku vyrobce a projet specifikace (jestli tam budou vypsany jen ampery, tak je vynasobte voltazi).Kdybych si to chtel zjednodusit, tak bych pocital se Seasonicem - ten na trh zatim zadny vylozeny smejd nepustil.

Staršie HDD mali že vraj aj trošku nad 10W, inak súhlasím, že na nie 12V stačí do 50W ak nejde o RuDolpha s 10x HDD. 25% rezerva je tiež rozumná, ale záleží na rozpočte a tolerancii hluku. Ja pri 240W odbere rozmýšľam o RM550x

Hlavně bych se nedival jen na spotřebu udavanou výrobcem. Často bývá neskutečně přestřelená. Hlavně u grafik ?D

Wow. U ktorých?

No spíš jsou někteří schopní napsat doporučený výkon zdroje 600W u GTX 950 :D Takže je dobré to brát s přehlednem

Ja som myslel, že píšeš o TDP grafik. Škoda, že neexistuje norma, ktorá by výrobcov nútila vyrábať zdroj tak, aby zvládol aspoň 80% na 12V vetve a mal aspoň 1 6PIN od 360W vyššie a u 600W aby mal 2x 8 PIN a bol by pokoj. Max tak ešte zdroje zamerané na HDD (väčší výkon u 3,3 a 5V než u iných zdrojov). Lenže keď existuje aj 600W bez PCIe (6/8 PIN), potom predajcovia musia radiť 600 W aj u GTX 950