» Poradna » Programy

Výpočet excelu-2003

Jde o automatický výpočet v tabulce exelu-2003.
Mám sloupec např. A s řádky 1-10,
pak mám sloupec M s řádky 1-10.
V buňkách ve sloupci "A" je zápis:
buňka A1 má =M2-M1, buňka A2 má =M3-M2 a tak dále až dolu.
Pokud nezadám do buňky např. M6 už žádné číslo tak
v následujícím řádku ve sloupci A se mě zobrazí záporné číslo.
Jde tedy nějak zakázat povedení výpočtu pokud zůstane buňka nevyplněná?
Jde o výpočet rozdílu mezi stavy odjetých kilometrů,
a skoro vždy zůstanou nevyplněné buňky ve sloupci M.
Díky předem. Br

Odpovědi na otázku

Je vůbec normální, že školní úlohy se opakově objevují zde na ŽivěCZ? To se nemůžete v průběhu roku zeptat profesora co a jak?

To snad doufam ani neni uloha, protoze to je zakladni povedomi o Excelu a tabulkovych procesorech obecne.

Zkusil bych hledat funkce KDYZ a její nápovědu. Výsledkem "výpočtu" totiž může být mezera - a sice to nejni prázdná buňka, ale alespoň to tak vypadá.