Výpočet cla za dovoz HDD z číny

Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je mi nekdo schopný poradit jak vypočítám clo a případné daně při dovozu elektroniky (konkrétně HDD) z Číny, s aplikací Celní Správy si nějak nerozumm :D máte nějaké zkušenosti?

Odpovědi na otázku

Jednoduše - dodej jim doklad z PayPalu a oni to spočítají za Tebe.

Pokud to HDD je jen nejake standardni, nedelej to. Nechat si dovazet jemnou mechanickou elektroniku z ciny je sebevrazda.

Pokud si myslíš, že se dovoz HDD z číny vyplatí a budeš schopen na tom něco vydělat, tak jsi velmi naivní. Zrovna komponenty typu HDD kupují i velcí prodejci z ČR přímo od výrobců a bez velkoobchodních prostředníků je tady prodávají s pár procentní marží proti cenám přímo od výrobce. Není tam žádný mezičlánek velkodovozce, jehož vynecháním bys mohl něco ušetřit/vydělat. Můžeš si být tedy zcela jistý, že po započtení DPH a cla (pokud se vůbec na clo na hdd platí) bude výsledná cena stejná nebo vyšší, jako když si ten harddisk koupíš u některého z velkých prodejců v ČR (T.S. Bohemia, Alza...). Neexistuje legální možnost, jak bys dostal do ČR z číny HDD levněji.

Pevné disky jsou bez cla podle sazebníku celní správy - stačí hledat ;)tady je komplet sazebník pro letošní rok http://www.celnisprava.cz/cz/clo/sazebni-zarazeni-z...