» Poradna » Notebooky

Vypnutie secure bootu v biose

Ahojte. Mam taky problem keď som chcel nainštalovať Windows 7 ultimate tak mi to cez UEFI nešlo.... Problem mam taky že potrebujem vypnuť secure boot no to poličko kde to je nejde sa na neho dostať a je "sivé".... ak dam Legacy BIOS tak sa všetko vypne/zapne no to čo chcem deaktivovať/aktivovať neviem... cez legacy ide inštalacia bezproblemovo no chcem poznať dôvod...Ďakujem za odpovede predom..

Odpovědi na otázku

ešte doplním že Notebook je Packard Bell EasyNote TE11HC (2013 séria)

1. Klidně můžeš instalovat pod UEFI. Instalačku uprav takto https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... (pokud už máš bootovací flešku hotovou, stačí použít body 7 a 8)Disk musí být (pokud už není) převeden z MBR na GPT.2. Některé biosy, pokud jsou bez hesla, mají některá nastavení nepřístupná.Řešením je nastavit si v biosu nějaké heslo a jeho pomocí se do biosu přihlásit. Pak se všechny volby zpřístupní.

Dal som cez legacy... aj keď som dal supervisor heslo odomklo sa mi iba heslo pri boote