» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí Windows 10 HW tlačítkem bez potvrzení

V počítačové učebně školy mohou žákovské PC mezi sebou sdílet některé složky. Žáci na poslední hodině mají sice za povinnost počítač na konci výuky vypnout. Často vypnou jenom monitor a na PC zapomenou. Učitel pak musí obcházet všechny počítače, zapnout monitor, počítač vypnout a odsouhlasit vypnutí. Vypnutí totiž blokuje hlášení, že k počítači jsou připojeni uživatelé. Žádná ztráta dat nehrozí a zbytečně to zdržuje. Jak nastavit počítače tak aby je bylo možno vypnout HW tlačítkem. Nemyslím tím samozřejmě vypnutí dlouhým podržením tlačítka, nebo úplným vypnutím napájení.

Odpovědi na otázku

nevím, jak je to u těch "úžasných" Win10, ale u W7 na škole jsme měli normálně automatické vypnutí na dálku, stejně jako tam bylo automatické odhlášení ve studovně po uplynutí určité doby (1 hodiny, myslím) když byla studovna plná. Vypnutí / odhlášení mělo zcela prioritu a jakékoliv snahy uživatele ignorovalo.

Přesně tak, buďto po amatérsku nastavit schéma napájení a vypnutí po hodině nečinnosti, nebo to udělat pořádně přes powershell, a vypínat počítač vzdáleně.Počítače se vzdáleně dají ovládat od doby, kdy jsou připojené k datovým sítím. V tom je totiž pointa těch sítí :)

Vytvořit nového zástupce > příkaz do něho shutdown /pnamapovat kl. zkratku

Z učitelského PC odeslat dávku na vzdálené vypnutí PC ... nebo nastavit automatické vypnutí na určitý čas shutdown s - t 00 -m \\název stanice