Vypnutí USB v režimu spánku

Ahoj, zjistil jsem, že když dám notebook do spánku, tak externí disk, který je připojený do USB pořád fachčí. Jde nějak nastavit aby USB nebylo napájené, když notebook přejde do režimu spánku? Zkoušel jsem to nastavit v schématu napájení. Jenže žádná změna.Režim spánku -> Režim spánku zaNastavení USB -> Nastavení volitelného pozastavení zařízení USBhttp://hitman12.rajce.idnes.cz/jen_tak/

Odpovědi na otázku

Ano v BIOSu, typicky módy spánku. Hledej v Power, módy S*. A jinak každý chytrý box se před uspáním nebo vypnutím deaktivuje sám, OS čeká na zastavení a zaparkování disku, pak shodí OS.

V biosu nic takového není, tam už jsem byl taky jedinné co má v názvu slovo power je power beep, pak je tam USB legacy, a to je. No bohužel box sám disk nevypne... :( , tak bych to chtěl nastavit já.

Každý BIOS je jiný nastavení módu spánku je u přístrojů DELL / Toshiba běžně přítomno, čili neznám všechny. U stolních mašin s přehledem tam u Intel / ASUS desek nastavíš všecko, skoro. Tak max. neuspávat ale hibernovat nebo vypínat zcela. Nebo před vypnutím bezpečně odpojit disk, on se zastaví, vypojit a uspat.

diky za radu :)

U mého NB Lenovo je naopak žádoucí aby v režimu spánku zůstalo USB aktivní,používám ho jako stolní PC ale leží v podstatě pod stolem, mám externí monitor,externí CD mechaniku, bezdrátový USB set klávesnice a myši a sedmiportový hub USB. Aby se mi v režimu spánku nevypínalo USB mám nainstalován mst 01091, kde mám nastaveno aktivní USB, jinak bych ho myší či klávesnicí neprobudil.

mst 01091 - to je co?? děkuji