» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí UAC u ShutDown.exe

Dobrý den,Dneska jsem pracoval na tom, abych mohl přes Google Assistanta vypínat PCJak jsem to udělal není až tak podstatné.Použil jsem ale aplikaci Push2RunProblém je, že při zapnutí počítače musím otevřít pokaždé aplikaci Push2Run a v nastavení ji přidat administrativní práva.Když to neudělám, tak při vypínání PC Asistentem na mě vyskočí UACWindows Shutdown And Annotation Tool.Poté když kliknu ANOPočítač se v pořádku vypneCesta k exe co po mě chce oprávnění je:C:\ Windows\SysWOW64\shutdown.exeNevíte jak docílit toho aby měl soubor shutdown.exe oprávnění vždy, bez mého povolení?UAC můžu vypnout, ale tím pádem se mi nebude ukazovat u ničeho, a to nechciDěkuji za odpovědi

Odpovědi na otázku

Klasika - spouštěj tu aplikaci třeba přes Plánovač úloh (s nejvyšším oprávněním).Tak obejdeš uac.------------------------------Jinak si nastuduj pojmy "elevated shortcut" a "runas".https://www.sordum.org/8727/runastool-v1-4/

Přes plánovač úloh Push2Run spustit nejdeTak samo když ho otevřu klasicky jako správceAdministrativní práva se musí povolit potom ve spuštěné aplikaci v nastaveníPak se mě to zeptá jestli chci povolit aby aplikace prováděla změny v počítačiKdyž otevřu aplikaci klasicky jako správce, neotevře se

prava povolis pres planovac ulohale nechapu proc vypínání řešíš přes další program a né prostě "příkazem" shutdown -s třeba do BAT souboru

Když udělám .bat a potom aplikaci Push2Run dám za úkol aby otevřela ten .bat, Tak po mě chce oprávnění pro změnu Windows Command Processor (cmd)Jde mi o to, abych přes hlasového Assistanta mohl vypínat počítač, ale když pak stejně musím povolit administrátora nějaké aplikaci, takže musím k počítači jít, nedává smysl ho takhle vypínat

Tu je nastavenie Push2Run aj pre vypinanie PC https://www.push2run.com/examplecards.html .