» Poradna » Notebooky

Vypnutí touchpadu u ASUS K55

Nejde mi vypnout touchpad u ASUS K55. Mám Win 10, v nastavení jsem vypnutí touchpadu nenašel, funkční klávesa nefunguje a na netu jsem funkční radu nenašel. Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Běž do Správce zařízení a zakaž ho. Mimo to mívají touchpady ovládací utilitu a tam to jde taky vypnout. Já tam mám třeba nastaveno že když připojím myš, touchpad se automaticky vypne....

Kdyby to šlo, tak bych sem nepsal o radu

Libovolné zařízení musí jít ve správci zakázat...

Tak mi prosím popiš cestu, já jsem ji nenalezl.

Si děláš legraci?!Otevřít: Správa počítače > Správce zařízení > Myši a jiná polohovací zařízení > označit touchpad > pravoklik > vlastnosti > karta ovladač > zakázat

Legraci si rozhodně nedělám!!! Tvoje cesta končí tím, že tam žádný touchpad není, pouze myš!! Jsem lama, ale ne úplná!! Byl jsem tam několikrát. Ve Win jde u touchpadu nastavit pouze zpoždění, nic víc. Máš taky Win 10 a Asus K55? Podle toho, co jsem našel na netu, tak asi nejsem jediný kdo na tento problém narazil. Asi tvoje tvrzení, že TO MUSÍ JÍT NA KAŽDÉM ZAŘÍZENÍ , má vyjímky

Ty nemáš ve Správci zařízení touchpad a jeho ovladač? Nevěřím....

A pokud by tam opravdu nebyl, znamenalo by to, že k němu nelze ani nainstalovat ovladač - protože systém o něm "neví"!

Pockaj si na aktualizaciu drivru od Asus pre windows 10.

Nevím přesně jakou verzi Notebooku máš, ale pro příklad zdehttp://www.asus.com/cz/supportonly/K550CA/Hel... lze stáhnout:TouchPad:"ASUS Smart Gesture (For Windows 10 Upgrade)ASUS Smart Gesture (Touchpad Driver) provides smoother and more intuitive touchpad experiences."Mám ASUS X550VB, stahoval jsem to včera pro svůj notebook. V utilitě si pak můžeš nastavit, že při připojené myši se TouchPad vypne.

To je hezké, ale on nemůže nainstalovat driver k touchpadu který ve Správci zařízení není!Tedy alespoň on to tvrdí....Nebo je to blázen.....

Takže blázen zkusil nainstalovat podle vaších rad. První od Juwe nefungoval, možnost vypnout/zapnout touchpad nešla zaškrtnout, zůstala zhasnutá. Při druhé radě program nahlásil, že nelze nainstalovat, protože je již nainstalovaná jiná verze. Nechtělo se mi riskovat odinstalovat ovladač, tak jsem to raději neudělal. Asi po desáté jsem se vrátil ve správci myší a polohovacích zařízení k názvu PS2 a ještě jedno slovo, které si nepamatuji, rozklikl kartu a zkusil aktualizovat ovladač. Ten se opravdu aktualizoval a po restartu počítače se objevila záložka ELAN input device, která tam dosud nebyla!!!! Poté šel do nastavení zařízení Myš a touchpad - další možnosti myši - kde již byla záložka ELAN, která tam dříve nebyla a tam jsem si provedl nastavení. Jak mi teď řekl kamarád, tak asi nejsem blázen, ale při přechodu na Win 10 nebyl pro tento typ notebooku aktualizován ovladač od ASUSU a počítač ho tím pádem neviděl a nebyla možnost ho jakkoliv nastavit. Přesto děkuji za všechny rady!!

Takže celá ta story byla jen o tom, žes neuměl ve správci zař. najít touchpad.....Ano, může se to jmenovat i jinak (zařízení PS2_něco atd...)

Celá story byla o tom, že tam žádný správný ovladač na touchpad nebyl, protože ten původní nebyl s přechodem na W10 kompaktibilní. To znamená, že v notebooku nebyla žádná možnost nastavení touchpadu, protože ho neviděl. A bohužel nejsem tak dobrý, abych poznal, že je chybný ovladač, když touchpad fungoval, jen nešel nikde nastavit. Jen nechápu, proč jsi mi to neporadil hned, když teď ze mě děláš blbce??

Takže pravdu měl vlastně Redmond, který odpověděl jednou větou a problém poznal hned, jen mě to netrklo,že ho mám zkusit aktualizovat

Co to meleš? Jak jsi mohl aktualizovat ovladač který tam nebyl (jak sám dokonce tvrdíš).To je přeci nesmysl. A ve Správci zařízení se fyzická HW zařízení zobrazují i tehdy, když k nim není nainstalován žádný ovladač - je u nich žlutý vykřičník.Prostě ses do toho zamotal...

mám úplně stejný problém, ale nedaří se ho vypnout jako tobě jediný co mám v myši je "Asus support device" a moje myš, kterou zakážu, tak nejede. Na win7,8 to šlo přes klávesnice, ale tohle je za trest. Poradíš?