» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí přihlášení ve win10

Ahoj, můžete mi někdo poradit, jak vypnout přihlášení ve win 10, aby rovnou po startu naběhla plocha?Vypnul jsem veškerá hesla (PIN apod.), jediné co zůstalo je přihlášení do účtu hotmail, přes který mám přihlášené win. Také jsem v administraci vypnul položku "po přihlášení vyžadovat heslo" . Nyní mám stav takový, že se mi vytvořil ještě jeden profil , který chce jméno a heslo po přihlášení a následně je tam i další můj na hotmail, který chce heslo k emailu. Nevím co s tím, neví někdo prosím?

Odpovědi na otázku

Napadlo mě, vypnout i účet hotmail, budu následně noname. Musel jsem ho použít kvůli aktivaci WIN, ale to snad asi už zůstane.

Tak vyřešeno, musel jsem se přihlásit jako "místní účet" a tam nevyplňovat žádné přihlášení.Následně je to ok.

A nebylo by jednodušší, to heslo v tom původním účtu zakázat?https://wintip.cz/440-jak-odstranit-heslo-p...

Nefunguje, zkousel jsem jako první.

Asi blbě. Funguje perfektně. Sám to používám.

Jak myslš, ale je to tak jak říkám.

To určitě není. Máš kritickou chybu mezi židlí a klávesnicí.Nevidím ti na ruce, co tam zadáváš, ale odhaduji, že špatné Uživatelské jméno. To není to co se zobrazuje na Přihlašovací obrazovce ( a co tě to nabídne), ale emailová adresa. Podívej se do nastavení, jaké účty máš vytvořené, a jaká jsou Uživatelská jména.

znova kto ti poradil prihlasovat sa cez online ucet, to je kktina. Daj si offline ucet, ked si nalogovany stlac win+R a napis control userpasswords2. Tam ti nabehne okno s tvojim uctom (skus aj pod online, mozno aj pod tym to pojde, nikdy som nerobil pod online) a daj prec fajku z "pouzivatelia mozu pracovat po zadani hesla"

Jake jsou prosimte nevyhody toho online uctu? Vidim v tom naopak hodne zjednoduseni (prenos nastaveni, nakupy ve Store, atd.)A automaticka prihlaseni uzivatelskeho uctu po zapnuti je blbost, proste se nauc autentifikovat

idem teraz do kina, ale zajtra si iba koli tebe spravim online konto a napisem ti, ok?

takze..1. MS konto nieje naozajstne konto v pocitaci. Je to nadstavba na lokalne konto, neda sa ho vytvorit priamo v sprave PC, vytvara sa iba na lokalne konto - to by ma ale zaujimalo ako to funguje po cistej instalacii, ked lokalne konto vytvorene nieje. Z toho vyplyvaju vsetky dalsie neprijemnosti, napr. nieje mozne menit heslo (ani admin nezmeni heslo, ma to zakazane)2. s heslom to je zlozitejsie, kedze MS ucet musi mat svoje heslo ktore si clovek vytvori na MS stranke.. do PC sa ale tymto heslom neprihlasuje, dokonca sa neprihlasuje ani heslom povodneho uctu na ktorom stoji MS ucet. Vytvara sa dalsie heslo - pin. To je uzasne, lebo ani diva svina netusi aky login/pass dava okolitym zariadeniam a potom ti nefunguje korektne napr samba3. v synology sa neda vytvorit ucet s nazvom meno@outlook.sk, takze sa neprihlasis4. control userpassword 2 (a sprava uctov vo windowse) samozrejme vidi povodne konto, ms konto nevidi. Problem je, ze ak vyberies startovat MS konto, tak ten yebnuty windows ti spravi tretie konto s nazvom meno@outlook.sk do ktoreho nechce nastartovat lebo samozrejme neexistuje, takze auto login nefunguje :)5. perlicka nakoniec.. heslo (srnky netusia ake heslo) si menis na stranke MS, len ked sa tam prihlasis, tak sa ti objavia vsetky office co si registroval na dane konto, takze bacha na vec, 30 ludom moze po zmene hesla prestat fungovat office. MS su strasni kkti.6. mazem MS konto a uz sa knemu nikdy nevratim ;)

Bohužel, i pro tebe platí co jsem psal nahoře: == Máš kritickou chybu mezi židlí a klávesnicí. == Napřed musíš vytvořit konto u MS, a teprve potom ho můžeš použít na přihlašování.

:) vidim, ze nie celkom si pochopil o com pisem.. ale konto bolo vytvorene 08.10.2018, to ocom pisem som skusal teraz dnes chvilu pred pridanim prispevku

tu konkretne je z principu velky problem so slovickami.. konto ako take login/pass vytvaras na MS stranke.. ten proces ako to dostanes do pocitaca sa musime dohodnut ako nazvat.. lokalne konto "dostanes do pocitaca" v sprave pc, MS konto tam do pocitaca nepridas. To bolo myslene v bode 1...

:) ok, beriem, ocenujem tvoju snahu.. Windows pouzivam 25 rokov a VZDY sa heslo menilo nasledovne: CTRL+ALT+DEL - zmenit heslo. Ja som lenivy, nie ako ty.. takze ked dam ctrl+... a nieje tam polozka zmenit heslo, tak sa heslo zmenit neda. Este raz by som ale zopakoval, ze s tym heslom je to zlozitejsie, kedze hesla su 3 - lokalny ucet, online ucet a pin.

2. ten postup nefunguje, v Ovládací panely -> Uživatelské účty a zabezpečení rodiny -> Uživatelské účty tam ziadny iny ucet nemam a nieje tam ani moznost zmenit heslo3. ako administrator z ineho uctu nevies zmenit v sprave PC heslo online uctu lebo tam nieje, je tam ten lokalny ucet na ktorom je online ucet a jeho heslo zmenit nemas pravotakze si to hladal zbytocne :(

teraz pozeram ze ten navod je z win8 kedze je z 2014... ti oznamujem teda, ze w10 1903 to tak nema

Má. Postup je funkční a mnohokrát použitý. Tedy ode mě poslední reakce.- Přihlas se Místním účtem- postupuj podle návodu https://support.microsoft.com/cs-cz/help/4028195/micros... - heslo k účtu MS můžeš měnit až budeš přihlášen účtem MS, nebo se přihlásit přímo na účet MShttps://account.microsoft.com/account

vyskusaj si to na tom pc kde si akurat teraz, idealne win10pro 1903. Nema zmysel dalej o tomto debatovat, ty mi sem davas furt ako prerobit offline ucet na online, ale to nieje problem. Problem je, ze offline ucet mas meno/heslo1, online ucet mas meno@outlook/heslo2 a ked to chces aktivovat musis (nepusti ta dalej, nieje to volitelne, MUSIS) si spravit pin = heslo3 s ktorym sa potom prihlasujes do PC. Heslo2 ani heslo1 dalej nepouzivas. A ked uz si prihlaseny, nemozes heslo1 zmenit, lebo v druhom ucte kde si administrator ti to nedovoli.

Mám Win 10 Pro 1903.https://ctrlv.cz/ZSpv

to co tu popisujete nefunguje, delal jsem to jako prvni. Pokud jste "online", chce to vzdy přihlášení. Pouze offline mistni ucet funguje.

Ta tlačenka MS ve Windows 10 na to, aby se uživatel nějakým způsobem on-line identifikoval, je až otravná.

Jj, po každém restartu to naserre, vč. Edgeho a Defenderu, co se ozývá (a má být vypnut) při instalaci jiného AV a způsobuje problémy. Nadšeně jsem se vrátil k W7 a o W10 nechci už slyšet.