» Poradna » Programy

Vypnutí monitoru při hře

Zdravím,
Koupil jsem si nový herní počítač a mám problém. Zapnu lineage2 (MMORPG) a zhruba po 15-20ti minutách hraní se mi počítač přepne do nějakého "režimu" (není to režim spánku), prostě vypne se monitor a pc na nic nereaguje. Musím počítač restartovat. A to mi dělá vždycky.
Neví někdo prosím čím by to mohlo být?
Zkoušel jsem měnit v nastavení napájení ve windowsu snad všechno ale bez výsledku.
Je to značka HP - HERNÍ PC HP COMPAQ ELITE 7000 - CORE i7/8GB/1TB.
Tady je odkaz na ten PC:
aukro.cz ...

Budu moc rád za jakékoliv tipy.

Odpovědi na otázku

no nikde tam,ale nevidim zdroj kolik ma,me kdysi to delalo taky ze se me pri hrani vypinal monitor a bylo to zdrojem.

No bůh ví jakej je tam zdroj,ale podle použití téhle grafické karty k takovému procesoru a tolika zbytečné paměti bych tipnul Eurocase 400W.Pak by nebylo divu,že se to vypíná.

To nebude vypnutí monitoru ale fatální chyba grafického adaptéru monitor se nevypne jen do něj nejde signál.

To může být způsobeno

-nevhodným přetaktování
-poddimenzovaným zdrojem
-přehříváním
-vadou grafické karty

atd...

Pokud je koupený a v záruce tak přeinstalovat a reklamovat. Pokud jste ho koupil mimo záruku, můžete si tak stěžovat na lampárně hlavního nádraží a v duchu šetřete na některé komponenty a přemýšlejte kam ho do opravy dáte.

jinak herní Pc to fakt není slabé multimediální chrastítko by byla lepší charakteristika.

Dobrý den,

u teto sestavy je to urcite zdrojem. Soucet vsech komponentu jiz je na hranici 400W zdroje. Doporucuji nejaky jiny stejne kvalitni napriklad Fortron s aAKtivni PFC a ucinosti 80+

Děkuji všem za rady.
Kolik prosím stojí nový zdroj? Jestliže je to tím....
Asi to svěřím do rukou odborníkovi aby se poohlédl co s tím je.

Quingarde:To si děláš snad srandu,ne?Tohle a herní comp?S touhle GK?Ježiš,kolik si za tohle dal?

A jaký lepší herní pc koupíš do 17 000,- ?
Čekám odpověď typu: měl si ho nechat poskládat. jenže já tomu prd rozumím a to pak vyjde stejně jako si koupit takový pc jaký jsem si koupil. Na moje hry mi teda stačí. A mimochodem neznám moc lidí co mají lepší.

Quingarde:Vidim,že seš veselá kopa.

Můžeš mi prosím ukázat lepší PC za stejné peníze?

Quingarde:Nemužu,bo by tě pak trefil šlak a to já si nevezmu na svědomí.

Ještě si dovolím otravovat...
Jediné v čem je problém je ta moje nejoblíbenější hra - Lineage2. Teď jsem zkoušel film, jinou hru - World of Warcraft a nechal jsem pc jet celou noc. Všechno jede v pohodě.
Je možné že je to softwarová chyba? - chyba hry, špatného nastavení hry a podobně? i když to se mi moc nezdá
Můžu teda já (jako laik) nějak poznat o jakou chybu se jedná?
A ještě otázka - když oddělám case a podívám se na tu watáž zdroje. Neporuším tím něco kvůli čemu už by nebyl v záruce? A proč by společnost HP vyráběla počítač a dala tam špatný zdroj? To se mi taky nezdá.... a kdyby byl špatný zdroj tzak by přece počítač nejel vůbec, nebo se pletu?

Děkuju ještě jednou že se mým problémem zabýváte.

Může to být klidně tou hrou pokud vše ostatní funguje normálně.
Bohužel ty jako laik s tím asi určitě nic neuděláš.Snad sehnat si jedině originál a nepoužívat různé kopie z pochybných serwerů.
No a pokud jsou bočnice přelepeny originální blombou tak samozřejmě přetržením přicházíš o záruku(je li ještě vůbec platná).
Já si myslím,že pokud v HP nazvali tento pc herním tak z něj bývalý majitel vyndal grafiku která tam původně byla v pci-e slotu,tu si nechal a skoro za stejnou cenu s možná menším prodělkem ti pc prodal.
S touto integrovanou grafikou se stroj v žádném případě nedá nazvat jako „HERNÍ„

Tak už se to stalo i u World of Warcraftu.
Chyba bude asi v tom zdroji nebo grafice. Kdyžtak potom dám vědět čím to bylo.

Mám ten stejný problém taky PC od HP. Taky nevím co stím.

Sestava:
Procesor: Intel Core i7 2.80Ghz
Pamět: 8 GB
HDD 1TB
Grafika: NVIDIA GeForce GT 230

Opět jak tady hraju 15-20 minut a vypne se monitor.
Přiznávám sem lajk jenže když jsem si nechal vypočítat seskládání kompu.
S měnšimy parametry mě vyšel víc než tento tak jsem vybral tento.
Stál mě kolem 23.000Kč.
Vypnutí monitoru mě dělá jen u Lineage 2 - goddess of destruction.
Lineage 2 - goddess of destruction - nejminimálnější nastavení to jede
až hodinu. Ostatní verze L2 my fakčí na plné nastavení bez problémů.
Akorát kompatibilita s grafickou kartou u L2 - GoD je přijatelná.
Ostatní hry mě to zvládá v pohodě i kompatibilita jsou v pohodě.

Kde asi bude problém? přijmu každou odpověď a myslím že dotyčný.
který začal tuhle diskuzi bude taky rád za každou odpověď.

Děkuji