» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnutí kompu s Vista při nečinnosti - Jaký ověřený free SW?

Jsem v mrákotách. Vyzkoušel jsem asi šest bodově dobře ohodnocených SW na stránkách alternativeto.netpro vypnutí kompu PŘI NEČINNOSTI s MS-Vista a všechny ... ne nebudu neslušný.Prosím, doporučte ověřený jednoduchý rezidentní SW, který při nečinnosti kompu vypne ten krám.NEDOPORUČUJTE s čím nemáte zkušenost. Popisy na Internetu jsou bláboly. Pro příklad vyzkoušené a k ničemu. Začnu nejslibnějším:Chameleon Shutdown - Minus je, že po každém zapnutí kompu musíte označit, že ho chcete vypnout (ne jiné akce jako uspat, monitor vypnout ...).WinOFF - můžete nastavovat čas nečinnosti jak chcete, vždy po asi 2 minutách zahlásí že začíná vypínat. Jinak vydařený, dobře konfigurovatelný, ale asi má bug. Je tam zatržítko pro malé zatížení procesoru, ale nemá na vypnutí vliv.Switch Off - vyskakuje jakési nastavení po zapnutí kompu.DShutdown - dělá si co chce, nevypíná.Shutter - k ničemu free lite verzeDůvodem je, že na kompu pracuje více userů a zapomenou komp vypnout i na noc. Nemám chuť finančně podporovat energetiky. Vista má zabudováno jen uspání (neobjevil jsem vypínání), nemá vypnutí při nečinnost.

Odpovědi na otázku

WinOFF na cas funguje velice dobře, pouzivam to min 10 let bez problemu, jak u XP, ted W7... Nastav si v Biosu uspavani do S3, kdy zustane napajena defacto jen pamet a komp zere v jednotkách wattu a nech pocitac jen uspávat.. nebo při necinnosti nastav hibernaci, kdy se pocitac vypne, jen se ulozi obsah RAMky, abys po zapnuti mohl pokracovat kdes prestal... Automaticky vypnuti při necinnosti aplikace tretich stran moc neumi, většinou jen monitorujou zatez procesoru, která musí po určitou dobu zustat pod danou hodnotou.. Coz moc psolehlivy není, lepsi to je resit napajecima schematama ve Windows, jak sem psal vyse...

Ve vistách není, v Ovladacích panelech a řízení spotřeby možnost nastavit "Vypnout po X min. při nečinnosti" ?

Je tam jen spanek nebo hibernace... A je to logicky.. MS tam tezko bude davat klasicky vypnuti, když to znamena, ze prijdes o veskery rozdelany věci... Pro jen ta hibernace...

Nicmene hibernace je presne to, co by tazateluv problem resilo.

Tak nějak jsem to myslel, jen jsem se nevyjádřil úplně. Však na co dneska vypínat PC, režím spánku je ideální řešení a to tam jde nastavit bez jakýchkoli pochybných aplikací třetí strany. Pokud ale tazatel skutečně trvá na totálním vypnutí, pak by možná nebylo od věci tento jednoduchý úkon naučit ten zbytek vohnoutů co s tím PC pracují, to by zase u člověka co ho už jednou posadili k PC neměl být zase až takový problém ...

No, asi zůstanu u hybernace.Ale pamatuji si, že u XP jsem měl nainstalovanou nějakou utilitku, která fungovala perfektně pro vypínání.Vypínání (shození aplikací) nevadí, protože postarší komp je určen hlavně pro brouzdání na netu.

Moudré rozhodnutí. Ještě navíc je to starší komp jak píšeš, tak to v sleep mode houby žere ... vůbec bych to neřešil

Get-Help Stop-Computer -fullTo by mpohlo stačit - je li pto tebe ale comand line a scheduler to fuj , škaredý nepochopitelny hledej dál podivně fungující klikatka

Znám. Jenže, kde je parametr pro nečinnost/idly? http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh849839.aspx

Parametr je pravě v součinosti s schedulerem,takže mam pocit že neznaš protože přikaz - neni rovno ps1 script a cmdlet stop-computer,takže do ps1 scriptu se přidá - když...Script se vloži do planovače hotovo - je uplně jedno jakou podminku přidaš přece - klidně tam může byt podminka force kill když nějakej neštastnik spustí OFFICY a bavit se ,tedy pokud bys to nasledně nemusel davat dokopy

Nebo pokud tě nebavi upravovat zakladni přikaz - tak start task when computer idle - time a dejme tomu 15 minut nebo ja nevim jaka je doba kdy sis jist že idle znamena že může byt shutdown

A kdyby tě nabavilo ani toto tak sysinternals a PsLoggedon

Vista, 7 ... nejde vypnout. Kdesi je tady o tom diskuse. Má to nějaký důvod, ale teď si nevzpomenu.