Vypnutí hesla na disku

Zdravím, chtěl bych poprosit někoho zkušenějšího o radu s diskem. Dostal jsem notebook Fujitsu s SSD diskem Kingston SV300S37A. Všechno funguje v pohodě, je na něm nahraný Windows 7 a mám účet s administrátorskými právy. Chtěl jsem z něj vytáhnout SSD a dát si ho do jiného notebooku, ale nastal problém, že SSD požaduje heslo v biosu, které neznám já a ani předchozí majitel. V původním fujitsu žádné heslo nevyžaduje a naběhne normálně do systému. Stáhl jsem si Kingston SSD manager, který mi píše: Security is enabled, the SSD is unlocked. Program Victoria mi píše security: On, High, Unlocked. Nevíte prosím někdo jak heslo vypnout abych mohl disk použít i v druhém počítači? Díky

Odpovědi na otázku

Ctu si to dvakrat a mam dojem, ze heslo pozaduje Bios v "jinem notebooku"
Pokud to neni heslo, kod od BitLockeru

Díky za odpověď. BitLocker mě napadl, ale ten není na notebooku zapnutý. Ještě doplním, že když SSD připojím externím rámečkem k jinému notebooku, tak ho ve správci disků ukáže, ale nejde ho inicializovat.

120GB SSD stoji 539Kc v alze, urcite ho inde najdes lacnejsie, tak neries vadne disky zo starych notebookov ale jeden si zakup.

Spíš se snažím zjistit co to vlastně je, nikdy jsem se s podobným jevem nesetkal. Kdyby mi nejel na tom původním notebooku, tak bych řekl, že je vadný a neřešil to, ale toto vypadá, že má nastavené nějaké heslo asi na HW úrovni a odemkne se jen na tom jednom konkrétním notebooku.

Tak ten disk smaž.. FERTIG..a ještě k tomu posranej Kingston.. no to mě poser..

Co je špatné na Kingstonu kromě A400?

Je to prostě Kingston.. A400 je adekvátní vzorek jejich upoceného snažení.. Kingston maximálně tak flešku.. FERTIG

Jak jsi to dokázal? Já mám asi stejný SSD, a https://ctrlv.cz/TtKk .

Už asi vím příčinu - někdo v biosu Fujitsu notebooku nastavil na disk heslo, ale zároveň je nastavené, že ho nemá vyžadovat při spuštění. Takže normálně naběhne systém. Akorát nevím jak to heslo odstranit, když ho neznám. Heslo ke správě v BIOS znám, ale ne konkrétní k tomu disku...

Ak je heslo nastavené vo Fujitsu, tak ako je možné, že ho pýta iný NB s tým SSD? Skôr mi dáva logiku, že heslo je na disku, ale Fujitsu disk pozná, tak heslo nevyžaduje, ale pri zmene HW vyžaduje. Dobre to chápem?

Vypada to tak. Ale taky jsem se s tim nesetkal.

Možná by stálo za to vyzkoušet:https://grok.lsu.edu/article.aspx

Díky za odkaz, to je moc hezky popsaný postup. Nejsem si jistý, jestli by disk šel vymazat, když to původní heslo neznám. Zkoušel jsem to ještě vymazat přes ten program od Kingstonu a Victoriu, ale neúspěšně a už mě to omrzelo řešit

Škoda, tak tento postup budu muset příležitostně otestovat sám...