» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vypnout oznámení

Zdravím, nedaří se mi ve win 10 vypnout po startu jedno oznámení, i když mám povypínané všechny oznámení i v defendru, dokonce i centrum akcí. Jedá se o oznámení, na vypnutý firewall. "ZABEPEČENÍ WINDOWS FIREWALL A OCHRANA SÍTĚ ZAPNOUT BRÁNU FIREWALLBrána Windows firewall je vypnutá. Klepnutím nebo kliknutím ji zapnete."Oznámení se objevuje taky, když ručně zapnu/vypnu firewall. Snažil sem se něco vygooglit, ale všechny návody odkazují do nastavení, kde mám právě už všechno vypnuté.

Odpovědi na otázku

Mrkni se po přihlášení do svého profilu, jestli běží fw a jak je nastavený:cmdsc qc mpssvcsc query mpssvcMěl by odpovědět:Start type = Auto_startState = RunningJestli je to tak, pak hlášku generuje nějaký exploit.Co s tím?1) Mrkni se do Task Manageru, co se spouští automaticky.Zakaž vše, co nutně nepotřebuješ.2) Zkontroluj, jaké joby jsou povolené v Scheduleru:taskschd.mscVšechny položky kromě MS.Zakaž vše, co nutně nepotřebuješ.Pomohlo?A/ ANO:OKB/ NE:a/ obnova OS ze zálohy z doby bezvadné funkce;b/ pokud nemáš zálohu:instalace OS do čistého SSD.A pečlivě prostudovat:https://securityhandbook.cz/cs/aby se havárie OS neopakovala.

Mě jde o vypnutí hlášky, ne o zapnutí firewallu, ten mám vypnutý a vím o tom, jen nechci, aby na to win stále upozorňoval a nutil ke me spuštění.

Vidím, že máš problémů víc než dost. Firewall se prostě nevypíná a tečka.

To je tím, že MS Windows nerespektuje přání a nastavení uživatele, ale tvrdě si prosazuje svou i těmito manipulativními způsoby. Bohužel si na tu hlášku budeš muset zvyknout.