» Poradna » Notebooky

Vyplatí se za 34k? MSI P65 Creator 8RE-042CZ nebo radši něco jiného?

Ahoj, vybírám výkonný notebook a dle parametrů jsem vybral MSI P65 Creator 8RE-042CZ.https://www.czc.cz/msi-p65-creator-8re-042cz... Rád bych si, ale nechal poradit zda bych v této cenové relaci, klidně za méně dostal něco lepšího. Ale minimálně v obdobné konfiguraci.Je toto tedy dobrá volba?Potřebuji výkonný notebook kvůli grafickým programům, střihu videa a cad/cam aplikacím. Jinak samozřejmě další kancelářské využití. Notebook, to musí být kvůli pravidelnému přenášení.Radši bych takovýto klasický design oproti výrazným herním notebookům.Díky moc předem

Odpovědi na otázku

Podle mě ne, má to starý procesor a grafiku.

Jestli to tolik nespěchá, počkal bych na nové mobilní Ryzeny. https://www.zive.cz/clanky/ryzeny-4000-jdou-n... Toto je celé 2 generace staré.

Notebooky obecně, zvlášť ty ultratenké, nejsou 100% vytížení při renderování moc vhodné - bude se to hodně přehřívat a životnost půjde dolů. Ze zkušeností vím, že lidi, kteří hodně renderují apod. a potřebují max vytížení (grafika, videa, VR) používají notebooky (např. Alienware, který není ultratenký a má lepší chlazení) jen na práci a renderování provádějí na normáním PC s pořádným výkonem a hlavně pořádným chlazením.

Já bych pořídil do kanclu pořádný stolní PC se dvěma obrazovkami. Nedokážu si představit, že bych v CADu něco mastil na jednom 15" LCD. Na cestování pak levný, lehký 14" laptop, protože při intenzivním mobilním provozu půjde stejně brzy do kytek (panty, konektor nabíjení, displej, USB konektory). Všechna data bych synchronizoval přes kloud, abych je měl k dispozici na obou zařízeních. ☺

Píše, že to má na přenášení.Jinak u nás ve firmě jedeme komplet na noteboocích včetně projektantů v CADu, Eplanu, ad. Mají dock a 2-4 monitory. Nevidím v tom problém.

Dělat CAD/GIS/3D na 15ce displeji je bez ohledu na jeho rozlišení a kvalitu pruda - je prostě malý a všechny ty ovládací prvky se někam nacpat musí.Takže notes je v tomto ohledu taková nouzovka "lepší než drátem do oka" např. na služební cesty. Stejně jako jiní bych doporučil nepreferovat tenký design, protože potřebuješ výkon a výkon chce chlazení - to je ale fyzikálně v rozporu s tenkým tělem.Myslím, že herní notebooky Lenovo Legion a Dell ukázky:https://www.czc.cz/lenovo-legion-y540-15irh-... https://www.czc.cz/dell-g3-15-gaming-3590-ce... nijak extrémní design nemají. Případně samozřejmě můžeš mrknout na mobilní pracovní stanice, ale Dell Precision máš mimo rozpočet a obávám se, že ani HP Zbook 15 nebude za ty peníze, leda bys sehnal výprodej staršího modelu.

jasně, já to dal namátkou kvůli designu - že jako nemusí být gaming notes kolotočárna se světýlky a duhově zářící klobásnicí

Klobásnicí

Díky za podnětné rady. Určitě se nad vašimi radami zamyslím, nicméně se nemá jednat o stroj pro využití na full time na to mám pracovní stanici s 32" monitorem.Moc Díky