Vyplati se upgrade z T-BIRD 950 na ATHLON XP 1800-1900+?

Mohl by  mi nekdo poradit, zdali se vyplati upgrade z THUNDERBIRD 950 na ATHLON XP 1800-1900+? Performance rating je mi jasný, ale jaký je výkonnostní posun vzhledem ke starsimu Thunderbirdu? Nutny je i nakup noveho MB + predpokladam prechod z 256 MB SDRAM na 512 DDRAM.dekuji z kazdou radu Libor

Odpovědi na otázku

Co chceš slyšet, resp. vidět? Tabulku čísel? Hledej na netu, všechno tam je.Výkonovej nárust při přechodu z Thunderbirdu 950 a SDRAM na AthlonXP1800+ a DDR bude velice podstatnej. Otázkou je, jestli to potřebuješ a jestli to vůbec poznáš v závislosti na využití compu!!! Co děláš? Je něco kde ti současná sestava nestíhá? Co grafika?Já na tvém místě bych počkal na počátek 2003, na Bartona po slevách a k tomu odpovídající board atd...

Ještě dodám, že je třeba mít na výši i board, je hovadina dávat AXP na prkno s KT133 . Takže alespoň KT266A/KT333 nebo SiS 735/745. Jinak suhlas. K 1800+ 8500LE nebo G3Ti 200 pokud to má být na hry a jakoukoli ATI nebo Matroxe pokud je to na práci.