Vyplatí se to vůbec? (CPU vs GPU)

Zdravim Momentálně jsem spokojen jsem na 1080p a s výkonem jsem totálně spokojen. Ale jak jsem viděl tak nové AAA hry už nějak nemají v doporučených GeForce GTX 1060 6GB ale naopak trochu výkonnější model GTX 1070. Momentálně mám 8GB Ram na 1600Mhz s I5 4690k ale je na základním taktu. Myslíte si že pro nové hry bude už lepší použít tu bazarovou GTX 1070 která není nijak drahá? Nebo čekat pár let, a jít s Intel/AMD nevím jak to bude v budoucnu.

Odpovědi na otázku

Já bych osobně vydržel s aktuální sestavou, která je stále úctyhodná na 1080p ;) ale to záleží na preferencích. Stačí si pohrát v nastavení a snížit pár žroutů výkonu GK jako třeba stíny a postprocesing, který beztak moc není vidět. Takový budoucí upgrade na Ryzen 4600 (5600) a Radeon 6700 XT bude dělat mnohem větší radost ;) Ramky to pak bude chtít taky rychlejší, alespoň 3200mhz. Za mě upgrade za 2-3r

no jak se to vezme, modernejsi CPU rozhodne potrebuje.. ale kdyz ja delal upgrade z i5 3570k 4,8Ghz na i7 8700k 4,8Ghz tak to nebyl ve hrach skoro vubec zadnej rozdil, mozna par fps k dobru, pripadalo mi to cpu tak nejak vykonem stejny, jen to melo vic jader. Zato upgrade z nvidia 1070 na 1080ti byl teda znacnej rozdil a hry behaji o poznani lip, muzu si dovolit lepsi nastaveni grafiky, muzu pouzivat dost narocny AA, muzu supersamplovat

Ne, 1070 už je výběhová gpu a na nové hry spíš už nestačí (sám jednu 1070 používám pár let a budu ji dávat pryč). Přechod z 1060 na 1070 mi moc nedává smysl, protože ten nárůst tam bude, ale ne nijak drastický. Navíc ty 1070 mi přijdou pořád drahé (kolega z práce kupoval rok nazpět za 5000,- skoro novou 1070ti)A čekat se dá nekonečně, vždy bude na obzoru něco lepšího, výkonnějšího, něco.. víc.. (a jinak momentálně jsou gpu, i bazarové, docela drahé).

taky myslím že 1070 není pro 1060 výhodnej upgrade (+25% výkonu nic moc)1060 má smysl měnit za RTX2060 a vyšší.

Na nové hry ještě pořád docela stačí, ale jako upgrade z té 1060 to asi moc výhodné nebude.

to, co je napsane v pozdavcich nemusi odpovidat realite, takze se rid podle toho, jak to skutecne jede a neres nejake papirove informace.