Vyplatí se přetaktovat můj procesor AMD Athlon II X4 635.

Dobrý den,omlouvám se, že zde otravuji, ale chtěl bych se zeptat, zda-li by se vyplatilo přetaktovat můj procesor - AMD Athlon II X4 635. 2.90Ghz?Popřípadě nějaký návod jak to přetaktovat?Děkuji Všem za každé rady.

Odpovědi na otázku

NE!

Ne!Mimochodem mám o desetinku silnější 640, na pár minut mi jela na 4 GHz, stabilně myslím něco kolem 3.6 - 3.8 GHz. To jsem ale jen zkoušel, rozhodně to nemá cenu tak mít trvale. Jednak ti rapidně stoupně spotřeba a samotný výkon ti stoupne jen nepatrně. Pokud chceš silnější cpu tak si kup nový. Já osobně si koupím za nějaké asi dva roky nějaký intel.

Díky moc!!

Co máš za základní desku? Pokud podporuje odemykání jader/cache, tak by stálo za to zkusit odemknutí. V tomto případě by mohla jít odemknout L3 cache a vzniknul by Phenom II. Ovšem bez jakýchkoliv záruk stability a poměrně velkou jistotou výrazného zvýšení spotřeby (obvykle se takto deaktivovaly modely s horšími elektrickými vlastnostmi a TPD může stoupnout i na 150 W!).Upgrade jako takový se na platformě AM2+/AM3/AM3+ nevyplatí - Phenom II X6 se prodává okolo 1 500 Kč (vážně, nejedu v drogách). A tom případě doporučuji našetřit na Pentium G4560 + Gigabyte B250M-D3H + 8 GB RAM.

Tydle ty athlony měly pouze 4 jádra, nebyly to šeštijádra s vypnutými 2 jádry.

To ani nepíšu. Deaktivovaná šestijádra měla T na konci (například Phenom II X4 650T), tohle by měl být Phenom II X4 925/B93 s deaktivovanou cache. Tu a tam se aktivace povedla, ale většinou je buď defektní, nebo s tak mizernými parametry, že se po aktivaci L3 stane skoro tak žravý jako hovádko jako FX-9590 (a to nemluvím o tom, že dojde v vyřazení interního snímače teploty, takže se může upéct).

Tabulka je zde, ale je otázka, z čeho ho nařezali: http://www.cpu-world.com/info/AMD/Unlocking_cores_...

Aha, já, když čtu odemykání, a čtu obvykle docela rychle, automaticky myslím na jádra.

Moc smysl to nemá. Získáš maximálně jednotky až desítky % navíc, ale za cenu podstatně vyšší spotřeby a teplot. Pokud máš mizernou desku, tak to možná bude i padat nebo to nepůjde vůbec. A když se podíváš na levné G4560 za 1500,-, zjistíš, že ani jeho výkon nikdy nedohoníš, protože není jen o jednotky až desítky % vyšší, ale téměř dvojnásobný.Takže bych začal uvažovat spíš o novém PC. Pokud chceš zůstat u AMD, tak to se letos dost vytáhlo a nabízí velmi zajímavé produkty:https://goo.gl/YfPRwzJak vidíš, kdyby se ti to opravdu hodně povedlo a získal bys +30%, tedy cca 3300 bodů > 4200 bodů, stále by to za moc nestálo a ještě by to žralo jako tank.

jako nejlevnější varianta je to možné ho popohnat na 3,5-3,6Ghz kde ještě nepojede na dřeň (záleží taky na schopnostech desky jestli nemáš nějakou nejlevnější křapku). Ale ovšem budeš potřebovat solidní chladič, pak taky záleží jaký máš zdroj a jak dobře ti větrá skříň aby se ti negriloval zbytek pc v plné zátěži.Je to nejlevnější řešení - pak už jen nákup nové desky, ramky a cpu (třeba zmíněné Pentium G4560).