» Poradna » Notebooky

Vyplatí se přetaktování procesoru

Dobrý den mám procesor Intel Celeron 2840 2.16 GHZ já vím je to slabší ,ale viděl jsem že jde přetaktovat na 2.58 GHZ. říkali to aji na prodejně a tak bych chtěl to přetaktovat nebo výkon už je slabší a tak vás žádám jestli mi dáte nějaké rady. Předem díky

Odpovědi na otázku

Ani na 4GHz nepoznáš rozdíl.

Atom a ešte k tomu 2jadro? Nebral by som ani zadarmo. A ako ho chceš pretaktovať? Ak myslíš turbo, to je automatika pri vyťažení len 1 jadra

Ne, nevyplatí se to. Sám si spočítej o kolik vzroste výpočetní výkon procesoru. A to zdaleka není výkon sestavy.PrasatkoPee

Daný procesor nelze přetaktovat.

Abys to dostal alespoň na úroveň nejlevnějšího prodávaného Celeronu G3900 (cca litr), musel bys ho přetočit nikoliv na 2,58GHz, ale rovnou na více než 6,5GHz (prostá trojčlenka):https://goo.gl/pci1cSA to se ti nepovede ani omylem. Takže to neřeš a užívej si svůj skvělý výběr.

Mimochodem těch 2,58GHz, o kterých sníš, ten CPU za určitých podmínek dosahuje sám od sebe. Zjisti si něco o Turbu.

A není to NB CPU?

To je úplně jedno. Dávají se i na ITX desky (nevím, zda přesně tento, ale třeba +-stejně mizerný N3050 ano). Ve srovnání s normálními (=neAtomovými) mobilními procesory je to také hrozný odpad:https://goo.gl/m6TdPx Ten G3900 jsem tam dal hlavně kvůli ceně. Mobilní CPU se nikde neprodávají. Jde hlavně o to, aby si uvědomil, jakou strašnou sračku si koupil a že prostě nemá žádnou šanci z toho dostat alespoň trochu slušný výkon. Je to křáp na úrovni prvních Core 2 Duo, které se prodávaly skoro před 10 lety.