» Poradna » Windows (a jiné OS)

Vyplatí se přeinstalovat Windows z normální verze do N?

Ahoj chtěl bych se zeptat zda se vyplatí přeinstalovat Windows z normalní verze do verze N když chci z počítače vytáhnout co nejvíce výkonu ?

Odpovědi na otázku

Samozřejmě je taková přeinstalace nesmysl. Windows Normal a N se liší jen tím, že N verze neobsahuje Windows Media Player (tedy multimediální přehrávač Microsoft). Uživatel se musí po instalaci Win rozhodnout, jaký multipřehrávač si nainstaluje. Je to čistě administrativní záležitost požadovaná Evropskou Unií, která napadla Microsoft za automatickou instalaci svého multipřehrávače. Na rychlost nebo výkon PC to nemá absolutně žádný vliv.

Aha díky za vysvětlení.