Vyplatí se monitor s TN panelem?

Zdravím.Mám možnost koupit za hubičku použitý monitor LG W2242T (https://lcd-monitory.heureka.cz/lg-w2242t/specifikace/)Chci se proto zeptat, zdali se ještě vyplatí si koupit monitor s TN panelem a rozlišením 1680x1050, když bych ho využíval převážně k hraní.

Odpovědi na otázku

Co to je "hubička"? Já bych TN monitor dnes nechtěl ani zadarmo.

Mám možnost si ho vzít za 200 kč. Zatím totiž žádný monitor nemám a mám pc připojený pouze k televizi HDMI kabelem.

Za ty peníze těžko seženeš lepší.

Tak ok, za 200kč dobrý :)

Já jen, jestli s tím rozlišením nebudou mít dnešní hry problém, přece jen se jedná o celkem starý monitor... Navíc jsem nikdy neměl monitor s rozlišením 16:10, vždy jen 16:9, tak nevím jestli při hrách nebudu mít black bary atd...

Ne, 1680x1050 umí všechny moderní hry. Spíš to bude plus pro tvoji grafiku, pokud je slabší. Protože 1680 x 1050 = 1 764 000 obrazových bodů, které musí grafika obsloužit. Kdybys měl Full HD, bylo by to pro grafiku cca o 17% náročnější (1920 x 1080 = 2 073 600 bodů).

No o grafickou kartu se bát nemusíte mám gtx 1060 6gb

Za dvě stovky proč ne. Tedy pokud je ok. Podobnou starou srajdu mám jako 2. LCD k IPS. Je to také nějaké LG, které jsem kupoval někdy v roce 2007. Stále běhá bez problémů, jen ten obraz je vedle IPS nic moc. Ale za 200,- je to v pohodě.

za 200 a ked nic ine nemas, tak nie je o com. Urcite ber... Sak aj keby sa pokazi, alebo keby s nim nie si spokojny tak ho vyhodis a tych 200 ta ani nemrzi.

Není TN jako TN. Mám skoro 10 let TN iiama FHD a kdybych měl jen malé výhrady, tak by šel z domu. Ale nemám, je absolutně v pohodě, pozorovací úhly absolutně žádný problém. Naproti tomu jsem měl TN tablet či NTB a tam problém byl značný. Takže je to relativní.