» Poradna » Programy

Vyplatí se kupovat projektor na filmy?

Nevím co si mám koupit mám domácí kino ale nemám ktomu obraz tak nevím jestli televizi nebo projektor, který bych využíval tak třikrát týdně na film. Mám velkou samotnou zed a velkou místnost. Děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Mozna jo, zalezi kolik chces do toho vrazit.

No prachy do toho zase vrážet moc nechci, ale značka ACER je prý levná a velmi výkoná. Tak co jsem se díval na domácí filmy by stačil ACER XD1150. Tak nevím snad to půjde. I lampa sotjí 3500,- takže až ji budu za tři roky vyměnovat zase do toho tolik nevrazím.

Pokiaľ chceš tichý, málo kúriaci projektor na filmíky (rozlíšenie aspom tých 1024*768!!!) s vysokým kontrastom, dlhou životnosťou lampy a svietivosťou aspoň tých 2000 lumenov, tak si priprav minimálne tých 50 000 kč.!!!

Já nevím, tvůj příspěvej je divnej...Třeba: DLP Proj. Benq MP721 -2500 Ansi,XGA,DVI,24dB je dostatečně dobrej prokejtor na promítání filmů a rozhodně nestojí 50tis, stojí něco přes 20tis bez DPH. Co se týče toho rozlišení - rozlišení 1024*768 rozhodně není potřeba - pokud tedy nepřemýšlíš o filmech ve vysokém rozlišení, kterých je prozatím pomálu a stejně by 1024 nestačilo. Na TV a DVD bohatě stačí 800*600.

Nevím do jaké míry se situace ohledně projektorů změnila za poslední roky, už je to pár let co jsem se o projektor zajímal naposledy. Nicméně tenkrát byl pro mě naprosto nevyhovující. V klidu nerušeně sledovat film v potomělé místnosti a jen vychutnávat děj, to se mi poštěstí málokdy. Většinou u toho vždy něco dělám, především internet a různé papírování k čemuš potřebuji světlo. Měl jsem tehdy příležitost vyzkoušet několik projektorů z levnější třídy a to při proudění deního světla do místnosti naprosto znemožňovalo něco kloudně na plátně vidět. Dnes už jsou na tom prý se svítivostí lépe. Ale osobně si myslím že kupovat projektor jen kvůli tomu pustit si jednou za čas film, se asi moc nevyplatí. Ale bych bych rád kdyby mi někdo vyvedl z omylu, rád bych o projektoru taky zase zauvažoval

Koupil bych ten obraz a pověsil ho na tu velkou samotnou zed.

Stou svítivostí 2000 lumelů je to u všech projekltorů do 30000,- stejný. Ale nejenom u svítivosti. Ten ACER co bych si koupil má kontrast 2000:1 rozlišení 800x600 pak ještě nějaký max 1280x1024 svítivost sice 1800 lumelů ale já se stejně nejraději dívám na filmy večer ikdyž mám televizi . Bojím se jenom toho, že když si ho přivezu domů abych nebyl zklamán neostrostí a příliš málo barvami. No já jsem si na výdrží lampy nějak nevšim že by se lišili u projektorů. Vše to bylo kolem 2000hod.

Radsi za ty prachy jdi do kina. Tech 30 tisic ti na nejakou dobu urcite vystaci.