» Poradna » Mobily

Vyplatí se koupit tento tablet ?

Zdravím,Ve světě tabletů se pohybuji jen okrajově a byl mi dán těžký úkol, vybrat 10ti palcový tablet pro sestru. Hledám něco v poměru cena:výkon. V letáku Aldi, jsem narazil na toto - https://www.aldi-sued.de/de/angebote/multimedia-ab... Cena velmi přijatelná a na první pohled opravdu zajímavý přístroj. Co říkáte ? Znáte lepší alternativu ? :)Předem díky za všechny rady a reakce.

Odpovědi na otázku

Medion není moc dobrá značka.Jinak bych se třeba podíval po prestigiu.

No nevím, já jsem o prestigiu nic moc dobrého neslyšel...

Tak holt hledej podle toho kdo tico řekne.Jinak zůstaneš u medionu a budeš se za týden vstekat co jeto za šilený přístroj.A jestli ti pujde ocenu tak si stejně myslím skončíš u toho co jsem říkal.

mám 8" prestigio multipad 8 duo za 4 000KČ a jsem velmi spokojený

Na trhu je pouze jeden jediný, opravdu TABLET:http://store.apple.com/cz/ipadOstatní jsou pouze levné kopie od šikmooček, co si na tablet pouze hrají. A teď všichni socani do mě. :D

Proč socani, já si nemyslím že iJablečné věci jsou drahé (ano kupoval jsem monitor DELL a ano kupoval jsem skener EPSON tolik k drahotě hraček od Stevea) a jen pro pracháče. Ale spíš pro někoho kdo je využívá při práci / hobby a také pro ty, kteří nejsou tak bohatí aby mohli kupovat levné věci, rozuměj krámy co hned kiksnou a výkon nikdy neměly.

Socani proto, že většina to odsuzuje pouze kvůli ceně. Mít to cenovku jako Samsung Galaxy Tab, tak má iPad každý druhý uživatel.Možná to nemá největší výkon. Ale uživatelský prostředí to má nejlepší a hlavne displey a plynulost, co se o těhle krámech říct nedá. Na co je mi X-jádro, když se mi ten levnej šmejd drolí mezi prsty, musim udělat 2x a víc stejný pohyb aby to zareagovalo a díky displeji se na to nedá ani koukat. Hlavně, že každý druhý člověk musí mít tablet za každou cenu. A pak si tu akorát stěžují, že jim na tom něco zase nejde.

Přesně tak to je, a pak mají problém tisknout, problém s TV, problém kde prohlédnout fotky, padá to. Prostě Android = nelze čekat nic. I, když je to marná snaha je třeba se tomu postavit a upozorňovat na to. A co se týká ceny, tak jsem tu už jednou psal, Spar měl v akci roštěnou já tu cenu u pokladny nepřehlédl. Takže řešit pár litrů a nadávat na drahotu u iJablíček a pak si koupit karton cigár* v dnešních cenách to je opravdu kultura. Navíc si pak koupit tablet, kde je reklamace je sci-fi, nikdy nikdo ten servis neviděl._* Protože si dám občas doutníček tak poslední co si pamatuji byly Camelky 100's za 39,- a LM (modrá) za 27,- KorunKoloniálních a hospody jsou narvané věčně. Takže stěžovatelům na drahotu bych doporučil ušetřit na zdravý a kupovat elektroniku lépe.

... kde reklamace je ...... na zdraví ...

Socani ? Podle tebe jsou lidé, kteří vlastní třeba nexus 7 (2013), nebo samsung galaxy note 10.1 socani ? Podle mě jsou to lidé, kteří nejsou ovlivněni moderními trendy a nechtějí platit za předražené výrobky.Podle mě jsi si sám nikdy nevydělal ani korunu a máš bohaté rodiče, kteří ti koupí na co si ukážeš. Prostě nemáš představu o hodnotě peněz. Přiznávám, že teď hledám tablet, který bych osobně nikdy nechtěl. Ale osobě pro kterou je určen to bohatě stačí...

Můžeš mi odpovědět, zdá se ti např. cena svíčkové (maso) "předražená"? Taky nadáváš, že kilo stojí +600,- KoloniálníchKorun a ať se jsou chovatelé pást?

To je za pravou svíčkovou normální cena, platí se za to lepší z krávy.Neříkám, že je iPad špatný, ale že za nižší cenu se dá najít stejně lepší nebo i lepší tablet.

Ty co jsi vypsal ještě jdou. Ale to na co se ptaš a podobný krámy, to je hrůza. Mít tablet za 3-4 tisíce jenom proto, aby byl člověk in. To už si radši koupit netbook od Asusu. Právě proto, že si umím vážit peněz a znám jejich hodnotu, proto tohle píšu. Asi neznáš pořekadlo: "Nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci."Až za půl roku budeš vybírat sestře nový tablet, tak si na to vzpomeneš. Protože práve to, o co se tady snažíš je vyhazování peněz za předražený šmejdy. Lepší koupit něco pořádnýho, co ti vydrží třeba i 4 roky a víc, než vyhazovat každy rok 5 tisíc za "tablet".

Škoda slova, jen ať koupí ať koupí, v zapadlé manufaktuře v KINĚ budou mít radost a tazatel moře volného času v psychiatrické léčebně z toho co bude následovat.

Proboha, tolik blbejch keců... nechápu Tě, fakt ne.

Ty žiješ? Co to blábolíš, máš něco k tématu nebo jen držkuješ? Na koho co zde zkoušíš.

O kvalitě levných tabletů se dá diskutovat, asi kus od kusu, od toho je Heureka - ale jakými způsoby dokážeš jeho nákup vobkecat, je neskutečný... Jo, možná se mu za měsíc rozbije, možná mu pofrčí rok, dva... ale ta léčebna ani nebyla vtipná, mohl sis ji ušetřit a IMHO nebyla zrovna "k tématu"

Podívej já mám pro net uděláno, a skoro nikdy se nezlobím doopravdy zase tak to důležité není. Ale nerad vidím, když si to pak někdo koupí a prostě mu to "nehraje". Dokonce já sám jsem opravdu měl snahu, testoval jsem , zkoušel jsem, snažil jsem se najít využití, ne. Jen pasivní odběr, základní test, zobrazení fota a stejně s občasnými problémy, sekáni vždy, dvě apky naráz sci-fi. Takže např. ten Galaxy když už. Ostatní je max. docela drahý ext. monitor ke kameře.

Koukám, že umíš celkem poradit. Zatím jsem se dozvěděl, že máš rád Apple a svíčkovou :D

Zde jde o něco jiného, netýká se to tohoto vlákna.

Reagoval jsem na "Škoda slova, jen ať koupí ať koupí, v zapadlé manufaktuře v KINĚ budou mít radost a tazatel moře volného času v psychiatrické léčebně z toho co bude následovat."

V tom máš možná pravdu. Takže podle Vás v dnešní době neexistuje nic ve smyslu NÍZKÁ CENA + KVALITA (výkon samozřejmě v závislosti na cenu) ?

Většina je pouze poměr Výkon/Cena. I když ten výkon je z velký části pouze na papíře. Na houby zpracování, přehřívá se to, seká, má to špatnou citlivost, nekvalitní displey. Musíš to několikrát popohnat, aby to správně zareagovalo. Osobně se mám až moc rád na to, abych si přidělával tyhle nervy. I ten desing je většinou velmi pofidérní (abnormálně tlusté rámy apod.). Poměr Cena/Výkon/Kvalita splňují pouze 3, max 4 tablety (iPad, Nexus, Galaxy Tab). Znám plno lidí, co si koupí dotykáč jen proto, že je to IN. A pak vidím jak se nervují, že píšou blbou smsku 10 minut, protože jim ten přístroj dělá naschvály. Přitom s tlačítkovým telefonem to měli bez problémů. Nebo mění telefony jak na běžícím pásu. Přitom já mám iPhone už 3 roky a výměna mě ani jednou nenapadla. Zkrátka když vše funguje jak hodinky, tak není nutná. A klidně si ho nechám další 3 roky. U tabletů je to stejný. Pokud se ti nehce vrazit prachy do Nexusu nebo Galaxy Tabu, tak jí udělej radost s něčím jiným. Tady bude radost pouze prvotní. Až se jí bude sekat i Facebook, to tě teprve začne proklínat.

Proti Galaxy nic nenamítám.

Konečně hodnotný komentář. Ono kdyby bylo na mě beru nexus nebo galaxy tab (Mám nexus 4, absolutní spokojenost, ale nevím jestli by s tabletem byly zkušenosti stejne) Ale tablet mám vybrat a rodiče koupit. A vysvětlit jim, že koupit dražší je prostě lepší je trochu složitější :D

... nedivím se. ne vždy to platí...

radsej napriklad http://www8.hp.com/cz/cs/products/tablets/pr... !tab=features

Já bych do toho asi nešel aniž bych si ho nevyzkoušel - mám totiž zkušenost, že tyhle levný sice vypadají na papíře geniálně, ale použitelnost je pak někde uplně jinde.... například se nikde v parametrech nedovíš citlivost doteku, tzn., tady u těch levných velmi často se stává, že někde klikneš, a on to veme jako že si klikl vedle na něco jiného apod. Celkově prostě rozlišení displeje je jedna věc, ale rozlišení doteku druhá a to je např. něco co ti může tablet tak znechutit, že ho pak máš chuť hodit z okna...

Jo a taky pozor, někdy ty levný tablety nemají přístup do oficiálního GooglePlay obchodu, což je pak uplně na nic, ale to bývá teda hlavně u těch ještě levnějších, ale je pravda, že tady se nepíše nic, ani to že to Play podporuje.

Tablet od Medion už jsem měl jednou v ruce, byl to jeden z prvních které se od tohoto výrobce objevovali (cca 1,5 roku z5). Google play byl bez problémů přístupný.

To je právě výhoda Aldi, zakoupený produkt můžeš do týdne vrátit bez udání důvodu (myslím :D), takže různé problémy s citlivostí displeje a plynulostí systému bych měl pojištěné. Osobně bych bral nexus 10, ale myslím, že pro sestru je to celkem zbytečné.

Výše diskutující mají nejspíš pravdu. Ale zase na druhou stranu jsem sám majitelem takové placky za $150 a za tu cenu si nemůžu stěžovat. To zařízení už má svoje roky, takže na něm běží ještě stařičké Froyo (na update jsem neměl odvahu, další - u těchhle strojů), ale nějaký dualcore v7 (pravděpodobně) a 512 MB paměti jsou v některých hrách lepší než o dva roky novější Xperia (kterou mám hlavně kvůli rozměrům). Ale na displej, co se týče svítivosti nebo citlivosti/přesnosti si vubec nemůžu naříkat. Vzhledem k tomu, že ho používám pro přehrávání videí a nějaké to surfování v posteli (aby NTB zbytečně nenasával prach), tak mi to na to docela stačí. Už mi i párkrát celkem nevybíravým způsobem spadl na dlažbu a pořád drží dobře pohromadě (naopak rozebrat ho je celkem kumšt, když jsem se chtěl podívat, co je vevnitř...btw. vypadá to jako vyjedená lednice :)).Suma sumárum - cena odpovídá kvalitě, aspoň v tomhle případě (ba dokonce ještě o něco víc kvality, než jsem doufal). A o iPadu si dovolím tvrdit, že to je jediná věc od Applu, která kvalitou odpovídá ceně (společně s MB Air, abych byl přesný).

Ono mezi 10'' android plackama je mimo nexus a galaxy note ještě celkem použitelné toto zařízení http://tablety.heureka.cz/asus-memopad-me301t-1a019a/ , je o něco levnější. Těm hrůzám ala medion, prestigio je lepší se vyhnout, to už je lepší rovnou koupit něco přímo z číny, to má leckdy mnohem větší kvalitu.