» Poradna » Počítačové sítě

Vyplatí se koupit tento Počítač za 15000?

Dobrý den chtěl bych se poradit o ceně tohoto počítače. Můj otec si kupuje nový a ten jeho starý mi nabízí za 15000 ale nevím jestli se to vyplatí. Toto jsou informace o tom počítači:CPU: Intel Core i7-7700 3.6GhzCPU COOLER: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2GPU: MSI GTX 960 GAMING 4GRAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB 2400MhzMotherBoard: GIGABYTE B250-HD3PDíky za odpověď

Odpovědi na otázku

To záleží co dalšího v tom PC je a zda k tomu je o OS atd... Nicméně za 15tis to není zrovna super výhodné. Za 20tis se tu nechají najít moderní nové sestavy s daleko lepším CPU i GPU. Pokud bych grafiku nebral tak dobrou, tak si myslím, že lze postavit za stejné peníze, možná jen o trochu víc, to PC nové z nových komponent a silnější.Ale jak říkám, záleží co v tom ještě je. Takto to nejde úplně zhodnotit.

PS: Tady je za 15700Kč nová sestava bez OS a je silnější než to co chcete koupit. Jak procesorem, tak grafikou. Jen rychlý hrubý nástřel.https://www.czc.cz/233925,241828,259285,2300... Jasně, musel by se započítat OS a možná nějaké to lepší chlazení, ale jako ukázka to stačí. Kupovat za podobné peníze PC, které je z druhé ruky a tím pádem nemá žádnou záruku, není prostě dobrá koupě.

Navíc nevyvážené k 7700k která vůbec není dneska k zahození je jen 960, která už k zahození je.

Jestli ti tohle táta prodává za 15 tisíc tak se máte asi rádi co?

Tvůj otec je "dobrák" od kosti..

Zdroj, disky, kastle a legální W10 v tom nejsou?

Procesor i7-7700 se bazarově prodává okolo 5-6 tisíc (dle skutečného výkonu by ale měla být spíš poloviční), GTX 960 se prodává okolo 1500,-. No a zbytek ti tu cenu zase tolik nezvedne, aby to mělo hodnotu 15000,-.Ale klidně to muže zkusit za 15000,- prodat. Třeba bude mít štěstí a někdo na to skočí. Spíš ho ale budou lámat na cca 10000,-.

Máte viditelně dobré vztahy, což kdybys doma s něčím pomohl, třeba ti táta dá slevu? To svět neviděl a pes to nežral.

Za 7 tis. dobré.

Otci se to jiste vyplati. Vam ne. Tak mu to nechte, at mu tech 15k vysoli nejaky vul.10k by byla rozumna cena..

Když fungl nové zboží s vyšším výkonem vyjde na nějakých 15 tisíc, tak mi přijde 10k docela bídná cena, už jen fakt že to bude v bedně která se nemusí líbit může být důvod tlačit cenu dolů. 10k beru jako maximum co za co se to dá nějak prodat, aby to šlo rychle, tak vidím tak 7-8 tisíc.Když tohle bude kupovat třeba nějaký hráč, tak asi nebude chtít platit takový rance za počítač s GTX960, loni jsem prodával 4790k, dával jsem k tomu právě GTX960 a když se někdo ozval, tak se ptal vždy na cenu bez grafiky,

To je sila ! Keď už otec chce zarobiť na svojom synovi ! Asi vie čo má doma ....

15 000 bych za to nedal ani náhodou. 7700 (nonK) je slušné cpu, ale za peníze co se prodává bazarově, se dá koupit nový ryzen. A gtx 960 má dnes pro mě už jen zbytkovou hodnotu - v případě koupě by se musela koupit nějaká slušnější gpu.