Vyplatí se koupit komponenty do starého PC (kolem 8 let)?

Dobrý den,Mám otázku, kterou už si pokládám delší dobu. Vyplatí se investovat do starého pc a nakoupit grafickou kartu, procesor a základní desku ? (Ramky mám nový, 12gb a zdroj mám taky nový) Intel HD Graphics 2500,Intel Core i3 3240 3.40GHz, 12GB RAM DDR3,zdroj 500W,základní desku H61M-K (ASUSTeK) Které komponenty bych mohl dokoupit tak, aby to vše jelo OK?(cca před 2 měsíci jsem koupil GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti D5 4G, 4GB GDDR5, se zdrojem 500w, namontoval jsem zdroj a grafiku, po zapnutí PC byly velký lagy možná je to tím že jsem neměl nainstalované ovladače, nevím. Snad někdo tenhle komentář pochopí. Díky)

Odpovědi na otázku

Keď kúpiš "grafickou kartu, procesor a základní desku", tak je to už nový počítač.

Koupit starší procesor Core i7-3770 (3.4G,L3:8M,iGPU,4C,HT.VT-d,77W,rev.E1).

Ja sem to udělal stejně - koupil jsem i7-3770S. Koupil jsem ho z Aliexpressu kolem 1900Kč a nechtěl jsem dávat další Kč za chladič. V BIOSU mám nastaven maximální výkon, ale stejně se mi furt fláká kolem 2,3GHz s využitím do 5%. Hraju spíše starší hry do roku 2018 a jede v poho. Grafiku mám ATI 3770 1GB, výstup na FullHD.

Nic jako "ATI 3770 1GB" neexistuje. Každopádně pokud máš nějakou starou vykopávku ještě s nápisem ATI a jen 1GB VRAM (poslední ATI jsou cca 10 let staré - HD 5000), tak se ti při hraní bude flákat i o dost horší CPU, než je to staré i7 ve variantě "S" se sníženým výkonem.

Nojo no ... nachytal si mě Mám GIGABYTE HD 7770 OC 1 GB Rev. 2.0

Odpověd na púvodní otázku je - nevyplatí, protože tam cokoliv múže na takto starém PC odejít kdykoliv. A pro plnou funkčnost grafické karty je instalace ovladačú zásadní.

Tak pokud chce vyměnit procesor, desku, grafiku tak už mu tam zůstane stará akorát bedna a na té nemá co odejít A u disků je to jedno až přestanou fungovat tak je prostě vymění...

cos kuopil za značku zdroje?1050ti nebyl dobrý nápad