» Poradna » Mobily

Vyplatí se koupit iPhone 8?

Dobrý den, vyplatí se koupit iPhone 8 i v tomto roce? A nevíte do kdy bude jeho podpora? Respektive jaký ios to bude maximálně mít?Na lepší iPhone nemám budget a android nechci. Jen radsi pak koupim android když budu vedet ze se osmička už nevyplatí ale to já nevim.Děkuji

Odpovědi na otázku

Programátor v Pythonu s praxí 15 let má jen na starý iP8 a neumí hledat informace na internetu?https://www.zive.cz/poradna/webovky/sc-20-cq-...

Nechápu?

Jaký programátor v Pythonu?

Stále sú podporované aj 6 - nové verzie,takže s 8čkou máš ešte stále dostatok času si ju užiť naplno …u Applu nájdeš support aj pre 15-20 rokov staré stroje,iOS 15/16 určite pre iPhone 8 ešte zažiješ ….

Ok a je to dobrý mobil

?

To je jako se ptát: Je Škoda OCTAVIA 𝗶V dobré auto?Základní funkce mobilu (volaní, SMS) to zvládne. Záleží co od mobilu očekáváš a co je pro tebe "dobrý mobil".

6 určitě podporovaný není. Nejnižší podporovaný momentálně je 6s

Tak ten byl dobrej.

Tomu vazne veris nebo lzes zamerne?

zalezi, jaky mas budget, ja bych sel radsi do SE 2020 nebo radsi uz XR, 11 nebo xsko, jinak ip 8 bude mit podporu jeste 2-3 roky

Když chceš Marcedes a nemáš na něj tak si kup něco jiného. No když nechceš android tak ti vlastně zbejvá koupit nějaký telefon pro seniory

Ne. Ne. Ne.

to záleží na tom, za kolik ten telefon hodláš koupit a v jakém stavu. Jestli nový za sedmičku, tak dejme tomu, telefon na dva roky ... tě vyjde vlastně na 10Kč/denně. Já tu osmičku taky používám a nemám s tím žádný problém. Pracovní záležitosti (Office) bez problémů, navigace v autě taky, poslouchání hudby taky v pohodě, výdrž baterky ujde, nějaké ty gamesy taky pohoda. Foťák ujde, stejně nejvíc záleží na tom, kdo ten telefon drží a já fotograf nejsem. Nejvíc omezující mi přijde akorát to, že je to singleSIM, hodil by se dual ...

Co se týče dual sim podpory. Ty iPhony, které umí i e-sim, tak na aliexpresu se dá objednat slot pro dvě fyzické simky. Stačí pak sloty navzájem prohodit a telefon automaticky rozpozná slot pro 2 simky, deaktivuje e-sim a je tak možné používat 2 fyzické sim karty.Zhruba tuším, že toto lze provést u iPhonu XS/XR/11, patrně by to asi šlo i u SE2020 a všech novějších iphonů s e-sim. Do detailu jsem to ale nezkoumal.

Co se týče podpory, tak cca 5 let dostáváš nový iOS, další pak cca 3 roky to Apple udržuje bezpečnostními updaty. Takže cca 8 let se to dá bezpečně používat. Tzn. iPhone 8 se objevil v obchodech v září 2017, +8 let, do září 2025 bude použitelný, co se týče bezpečnosti.

Áno, vyplatí. Ja mám iPhone X, ktorý má rovnaký procesor. Funguje bez problémov, výkon mu nechýba a ešte zopár rokov bude podporovaný.