» Poradna » Mobily

Vyplatí se ještě koupě iPhonu 4S ?

Dobrý den,dal jsem dcerám na výběr, zda chtějí k vánocům telefony iPhone (4S) nebo Android. Rozhodly se pro iPhone. Já sám ho používám už přes 10 let, ale aktuálně mám 6Plus a nevím jak jim ty 4S s aktuálním systémem pojedou... Neporadíte nebo nemáte zkušenost, jak je dnes ta 4S svižná ? Díky.

Odpovědi na otázku

Koupě jakéhokoli iPhone se nevyplatí, nejen 4S. Důvod je jednoduchý; zamyslete se nad tím co je to za přístroj, k čemu má sloužit a kolik stojí, pak se podívejte na internet a zjistíte, že totéž lze pořídit klidně i 10x levněji

dalsi clovek co kouka jen na papirove specifikace ale pristroj nemel vzivote v ruce

Takých zelených oviec je tu viac.

Přečti si to ještě jednou. Nepsal o papírové specifikaci, ale o funkčnosti. A jestli ti to nedocvakne, tak se zamysli na tím, zda je se vyplatí koupit auto s top speed 220kmps nebo auto s maximální rychlostí 160kmps, když nejvyšší povolená rychlost je 130 na dálnici a ty chceš jezdit z jedné vesnice do druhé.PrasatkoPee

Neberte drogy

Osobně bych dnes šel minimálně do iPhone 5s (64bit CPU) kvůli kompatibilitě. Na 4S už si pohodlně iOS moc neužijí.

Přesně tak. 4Sky jsem se zbavil před dvěma lety, od té doby 5Sku a ta slouží stále výborně. Jen ji pomalu (ale jistě) zabíjí stále nenažranější aplikace a 1GB RAM už je na hraně. U 4Sky to bylo spíše už jen o nervy (ale systémové aplikace fungují rychle).

Na to hraní jim bohatě stačí Android, stejně ho má většina děcek. A pokud se ve škole kastují podle značky mobilu, tak se 4S stejně nezapadnou.

To ani ne, šlo jen o to, že já s manželkou jedeme na iPhonech a McBooku (všechno fotky, filmy, muzika propojené přes rodičovské sdílení atp..) a tak jsem řešil zda se nevyplatí pořídit jim taky "jablko", než aby z nějakých pochybných serverů něco "tahaly", ale nechtěl jsem do toho dávat velké peníze ...

V tomto směru je iOS bezpečnější. A ještě W10M. A s Windows jsou ty telefony teď hodně levné. Ale vy jste doma jablíčkáři.

Pokud to máte doma takto, tak bych volil asi spíše ten iPhone. Ale déle, jak rok jim to nevydrží, jestli jsou holky už starší. Budou chtít příští rok něco rychlejšího - navíc podpora je ze strany Applu už pro iPhone 4S tytam.

Pokud se nepletu, 4s uz oznacil vyrobce na svem webu jako "zastaraly". Posledni verze by tam mela byt (pokud se nepletu) 9.3.5. Nevim, kolik maji dcery let a za kolik mas moznost ty telefony sehnat a v jakem stavu. Pokud jsou dcery jeste male, 4s poslouzi dobre. Proste vola to, pise to, internet to taky umi. Idealni, pokud by se melo jednat o jejich prvni dotykovy telefon. V opacnem pripade bych volil iPhone 5s. Novy stoji 8500,- pouzity nevim, ale tipnul bych tak neco malo pod 5k

Ještě i iPhone 5 je v pohodě použitelný. Největší bolístkou iP4S bylo půl giga operační paměti.

nejlevnejsi iPhone, ktery ma smysl kupovat je "iPhone SE" ... vse ostatni je uz zastarale a bez rozumneho vyhledu na aktualizace

To ano, ale financni moznosti asi budou v tomto pripade dosti omezene. Jinak by nepremyslel nad 4s.

U iP5s je to ještě minimálně 2 roky. V tom nevidím problém

5Sko se jeste da s ohledem na co mozna nejnizsi cenu. Niz bych nesel, 4s je uz utrpeni pouzivat a nepochybuju ze chteji iPhone jen proto aby byly cool ale ver mi, nevyplati se to. Bud kup 5S nebo Android. A to rikam jako uzivatel iP SE.

No nevím, ale 5 let starý telefon bych asi považoval za zastaralý. Nevím, čím myslíš aktuální systém. iOS10 (aktuální systém) na 4s neběží.Co ale nechápu je, proč proboha někdo (dcery) chce 5 let starý telefon, když mají na výběr, bo za tu cenu se dají koupit mnohem lepší hračky. Řeknu to takhle: Když jim koupíte droida, nebudou spokojený, protože to není Jabko. Když jim koupíte 4s, tak hodně rychle vystřízliví, protože příjdou na to, že....no je to prostě starý dědeček a milion věcí na tom už nejde, ale budou mít jabko a budou spokojený bo je to Jabko. Nokia 3310 taky byla kdysi děloVezměme to trošku z jiné stránky. hry. Ještě před půl rokem byl děsně populární pokemon, znám lidi, co na tom (pokemon) vyrostli a byli pokemonama posedlí. No, ono ta hra zlobila i na iP5, na iP4s to ani spustit nešlo.Abych neodbíhal od tématu. Nevím kolik je dcerám, ale pokud dost na to aby přemýšleli, tak pokud trvají na starém jabku, kupte jim staré jabko

Děkuji moc za vaše názory. Holky máme 12 a 14 ... Asi máte pravdu, že 4S už je mimo. Zkusím poptat někde zánovní 5S.

Naozaj tomu dobre rozumiem , ty chce 14 ročnej slečne kupovať na Vianoce v bazári 5 ročný iPhone 4S ? To iba žartuješ ? Prosím ťa , aspoň sa s tým nechvál.....

5s je rozhodně nejrozumnější volba :) a nešetřil bych, vzal bych alespoň 32GB variantu. Holky budou určitě instalovat milion (z mého pohledu absurdních a zbytečných) aplikací. Sám jsem první iP5s pořídil v 16GB variantě a rychle jsem po zaplnění paměti hudbou a focením vystřízlivěl, takže jsem telefon zazálohoval, prodal a koupil 64GB variantu. A tu mám k naprosto plné spokojenosti do dnes.

Ahoj, byť jsem byl zarytý androidník, který však nepotřebuje každý rok horkou novinku, ale funkční a spolehlivý telefon, pořídil jsem si před asi rokem, vzhledem k výhodné nabídce, mírně ojetý iPhone 5S. A již rok jsem prostě naprosto spokojený. Rychlý, spolehlivý telefon, který mi, díky velikosti vítr venku nerve z rukou, a hlavně - stále s neuvěřitelnou výdrží baterie (tedy ve srovnání s mým posledním Samsungem). Mám však telefon na telefonování a další formy komunikace, dále jako přenosnou kancelář - hry na něm nehraji a nechce denně nabíjet. A k tomuto je, dle mých zkušeností, iPhone 5S plně vyhovující a dostačující. Jediný problém byl s navigací Sygic- ta mi nešla licenčně přenést z Androidu na iPhone. S žádným jiným problémem jsem se však opravdu ani jednou nesetkal. A iP 5S ve slušném stavu se dnes dá sehnat kolem 5 tisíc.Pěkný den a štěstí při rozhodování

profackuj je a peníze hoď raději do kanálu, aspoň se krysy nažerou a bude z toho aspoň nějaký užitek

Klidně dcerám kup i 4s. Jsou to pořád kvalitní a pěkné mobily a na rok či dva s tím vystačí.Pořád lepší než androidí krámy. Na takzvanou zastaralost bych až tak nehleděl.Sám zvažuji tento mobil jako záložní koupit k Lumii 950XL ,protože androidí mobil je pro mně naprosto nepoužitelný zmetek v běžné cenové relaci a abych za funkční android dával 15 litru ani omylem.Když tak ip 5 ,ten je taky ještě dobrý a už má i LTE na mobilní net. Ten jsem měl 1 rok než jsem ho prodal a následně koupil Lumii 1520 .

Koupě iPhonu, jakéhokoli, se nevyplatí nikdy. Vždy to bude investice bez návratnosti.

Za to koupě androidu se vyplatí a investice se Vám vrátí. Protože za 2 roky bude tak zasekaný, že ten krám budete moc hodit z okna a zase koupit nový. Možná ne, investujte 15tísíc, ale to už si můžete koupit např. iPhone SE.

To je největší blábol, kterej jsem kdy slyšel :) Nikdy jsem nevlastnil trvanlivější telefon, než iPhone (4S/5S). Všechny ty Androidí hračky po pár letech bez podpory, alternativní ROMky na pokraji použitelnosti / stability. Vůbec, v tomhle je Apple iPhone nepřekonatelná záležitost. Pro konzervy je dobrá volba i Lumie.