Vyplati se hardwarový firewall?

co si myslíte o hardwarovém firewallu? je PC lepe zabezpečený?

Odpovědi na otázku

Jenom pokud ho budes umet spravne nakonfigurovat. A to kdyby jsi umel tak se nejspis neptas.

Vyplatí

Jak a cim pro bezneho uzivatele?

samozrejme vyplati. v dnesni dobe se da seznat slusny HW FW uz od 3 tisic
navic kombinace s FW primo v OS a FW primo v modemu je dasti solidni

Jak na co, jak komu a jaké kvality. Zkus nastínit, co tím budeš firewallovat

HW firewall ma jednu velkou vyhodu. Nic mu neutece a nemuze byt ovlivnen zadnym sajrajtem v pc, takze ani zadnej rootkit mu neutece. Ale musi se nejprve dobre nastavit a povolovat jen tu spravnou komunikaci.

A taky jednu nevyhodu. Neni to "aplikacni" firewall a ani nemuze byt. Takze nastaveni je slozitejsi nez ty normalni firewally. Proste si nezvolis aplikaci co chces povolit nebo zakazat. Musis vedet na jakych portech komunikuje a ty povolit nebo zakazat.

Ano, ALE:
HW firewall je skutecne pouze firewall, tj. nejake viry a rootkity naprosto neresi. (Existuji luxusni modely i s jistymi AV funkcemi, ale ty jsou asi mimo tuto diskusi.) Neni to take activity blocker, skutecne resi jen a pouze pakety, porty.
I pomerne levne HW firewally umi resit i obsah paketu - tj. bez ohledu na port treba blokovat ICQ apod. Nastaveni tedy nemusi byt o tolik slozitejsi. Nicmene pro nekoho, kdo je ochoten pouzivat SW firewall bez jakehokoli nastavovani to asi neni. :o)