Vyplati se do firmy PC od DELLu nebo vlastni sestava?

Potrebuji vybrat do firmy nove PC, jedna se o mensi organizaci do 5 uzivatelu, pro kancelarskou praci, zdany strih videa ani hrani her, zkratka zakladni kancelar prace, ale aby to trochu svihalo a nebyla to zadna lemra. Myslim, ze zcela postacuje i3 az i5, 8 GB RAM, 240 GB SSD. Zvazuji vyber hotove sestavy od DELL - Dell Vostro 3668 MT:https://www.alza.cz/dell-vostro-3668-mtNebo Alza:https://www.alza.cz/alzapc/alza-topoffice-i3-ssdPripadne poskladat zcela vlastni vyber komponent.Myslenka je, zda se vyplati napr. sestava od DELL s pohledu, ze nabizi zaruku NBD on-site, konkuruje tomu i Alza, ktera nabizi jiz temer stejny servis.Nevim, zda kdyz se pak neco pokazi v sestave DELL, tak s tim neni problem, kdyz je PC uz mimo zaruku od DELLu, jestli tam neni nejaky atyp napr. zdroj apod.Co by jste doporucili Vy, jake mate zkusenosti?

Odpovědi na otázku

Tohle za vás nikdo nerozhodne. Nevíme jaké máte požadavky uvnitř firmy.Zálohovat se musí všude a ani NBD záruka to nezachrání, byť je to super věc. Bohužel po skončení jsou vaše obavy správné. Skříně jsou nestandardní, zdroje jsou nestandardní..... Jakýkoli zásah bývá problém.Co se toho Alza týče, tak nebudu hodnotit služby (neznám), ale PC má základní desku a mizerný zdroj. Je tam ale alespoň záruka opravy do 5dní. Hoňák s tím ale stejně budete mít vy. Záruka jen 3roky. To má dneska každá slušná komponenta.No a vlastní výběr má tu výhodu, že si to nakonfigurujete hezky sám. Přesně co potřebujete. Bohužel s win 10 pro to může vyjít dražší (neříkám že to tak bude určitě) a záruky jsou jen na komponenty. Pokud ale vybíráte pečlivě, tak většina věcí má 3 roky, některé věci i více. Jen ta reklamace, či oprava může trvat až měsíc. Dostanete ale přesně to co chcete, a fungovat by to mělo také jak chcete.

Je v dané firmě zaměstnaný kvalifikovaný ajťák, který umí jakoukoliv hw závadu promptně opravit?ANO:můžeš povolit nákup stavebnic;NE:značkové sestavy Dell jsou sice podstatně dražší (platíš luxusní servis) než stavebnice, ale v malé firmě do 10 BFU to vyjde levněji, než zaměstnávat ajťáka.

Skládat si sami počítače jsme ve firmě před lety zkoušeli, ale nechali jsme toho, nestálo to za ty problémy. Pak jsme taky uvažovali o DELLech, ale odradila nás příliš vysoká cena. V Německu naše mateřská firma DELLy používá, ale tam mají úplně jinou cenovou politiku, DELLy nejsou dražší než jiné značky. Takže jsme si vybrali značku HP a tu bereme dodnes. Posledně jsme nakupovali na hpmarket.cz

hpmarket.cz je fajne obchod. Co se týče Dellu a Vaší zahraniční mateřské firmy, tak si myslím, že by se to dalo brát přes ní. Být Vámi kontaktuji obchodníka Dellu a zkusím se jich na to zeptat. Naše společnost je poměrně malá, přesto díky velké matce nakupujeme u českého zastoupení Dellu za pár šupů - proti Alze jsou ceny téměř poloviční.