» Poradna » Programy

Vyplatí se 64bit win?

Ahoj, mám 64bit procesor AMD Athlon 64 LE-1640. čipset nforce4 zatím integrovaná grafika Nvidia 6100, 2GB DDR2 800Mhz , pokud bude 64bit dokoupím další 2GB. A přemýšlím jestli se pro mě vyplatí 64bit win 7.

PC používám hlavně na:
Práci s grafikou: Photoshop
3d modelování: AutoCAD Invertor 2007
Hry klasika jako: warcraft, starcraft, Counter strike....
Web: PHP, HTML
občas convertuju video a prohlížím filmy a tak :)

Včem jsou výhody nevýhody 64bit? Bude to pro mě přínos? Co ovladače?
Díki za rady

Odpovědi na otázku

v sucasnej dobe je najcastejsim dovodom pre 64bitovy system pouzitelna kapacita operacnej pamate, ktora sa pri 32bitovom systeme zastavi niekde okolo 3 a pol giga.

aplikacii, ktore maju 64bitove mutacie, je malo a len niektore su napisane tak, aby dosiahli vykonnostny narast oproti 32bitovym. oni budu pribudat, o tom niet reci. ale hovorim o aktualnom stave.

s ovladacmi by som sa pri win7 netrapil, ak nemas nejake exoticke zariadenia starsieho data.

ok :) diki takže mám hlas pro :) Když nebude problém s ovladači tak není co řešit :)

photoshop má 64bit verzi

u toho 64 bitoveho photoshopu som pocul, ze je problem s pluginmi, lebo 32bitove nie su kompatibilne s 64bitovym photoshopom a ze ten narast vykonu nie je moc oslnujuci (pokial nejde o narast sposobeny moznostou vyuzivat viac RAM)

ale samozrejme, na 64bitovom systeme je mozne pouzivat aj 32bitove aplikacie. to hovorim aby ste ma nepochopili nespravne.

Rozhodne doporucuju prejit na 64bit. Taky jsem to nedavno udelal. S ovladacema neni zadny problem, akorat s nekteryma aplikacema s linejma vyvojarema (Altap Salamander, Punkbuster). Hlavni prinos bude, az se stane 4GB+ operacni pameti nutnym minimem ;)

Jedinou vyhodou x64 OS je, ze umi pracovat s pameti nad 4GB. Procesory sice umi zpracovavat 64bitove instrukce, ale sirka jejich datove sbernice je stale 32 bit. Takze zrychleni neocekavej.

Stewe:Zustan u toho,co máš.S tvim HW/a k tomu,co chceš používat za SW/,se ti 64bit.nevyplatí.