» Poradna » Programy

Vypis nazvu vsech souboru z podadresaru

Ahoj,mam slozku ve ktere je nekolik podadresaru v nichz jsou dalsi podadresare a v kazdem z tech adresaru jsou nejake soubory. Ceho bych chtel dosahnout je vytvorit seznam nazvu vsech souboru ze vsech (pod)adresaru z dane slozky. Pres Total Commander jsem pomoci CTRL+B ziskal ten seznam souboru, ale ted bojuju s tim jak ten seznam, kterej je klasicky zobrazen v panelu (leve strany), prehrnout do nejake soboru typu CSV, TXT. Napada nekoho zpusob jak to provest? Zkusil jsem ten vytridenej seznam vytvorit pres dir > a.txt ale bez uspechu. Diky.

Odpovědi na otázku

dir /s > a.txt? Pripadne "dir /s /b > a.txt" ?

To jsem zkousel jeste pred tim TC, ale neni to idealni, jelikoz tam ke kazdumy souboru je uvedena i absolutni cesta vc. vsech podslozek. Ja bych potreboval jen ciste nazvy souboru bez cesty.

co si to dofiltrovat potom a tu cestu si např. v Notepadu něčím nahradit - třeba mezerami, pokud je pořád stejná?

Uz mi poradil Petr75 cca. pred 40ti minutama, viz. kousek nize. Stacilo pres Vyber > Zkopirovat oznacene polozkydo schranky.

zkuste PowerShell

Přímo v TC je:Vybrat -> Zkopírovat vybrané názvy do schránkyVybrat -> Zkopírovat názvy včetně cest do schránkyatd.

Bingo! To je presne to co jsem hledal. Diky moc!

jinak stačí pouhé for /r %f in (*) do echo %~nxf>>a.txt

Hoj, udatní mínusáři! Co jsem napsal špatně?

Chybi ti tam "@" pred "echo" Ale minus jsem ti nedal. Jo a je to hezky udelane, neznal jsem.

Tam @ nechybí, tam nemá co dělat (výstup je do souboru, ne na obrazovku, takže to nevidíš).

Pravda, omlouvam se.

Tohle zvlada levou zadní ZTreeWin

pro minusáře, kteří neví, která bije: 3.4.1 Batch Parameters-------------------------------------------- The functions within ZTreeWin that can accept and interpret Batch parameters are the Ctrl-Batch and Alt-Batch commands, the ext.BAT batch files used by Open and Alt-Open, the eXecute and Alt-eXecute command lines, the configured Editor and Viewer command lines, and the F9 Application Menu scripts. Batch parameters provide a means for ZTreeWin to pass information about the current directory, file, or tagged files to an external program. The file created by the Ctrl-Batch command can also be used as a simple list of tagged file information which can then be used for other purposes. The following Batch parameters may be used to pass file and directory information to the batch file or command line. ZTreeWin will process these parameters, and pass the interpreted result to the generated batch file or command line. When in a Directory Window, the file name and extension information will be blank. %1 - Path and name - e.g. C:\2005\September\Test_File.txt %2 - Drive letter - e.g. C %3 - Directory path - e.g. \2005\September %4 - Name - e.g. Test_File %5 - Extension - e.g. txt %6 - Current directory - e.g. September %7 - Short path and name - e.g. C:\2005\SEPTEM~1\TEST_F~1.TXT %8 - Short name - e.g. TEST_F~1.TXT %a - Attributes - e.g. r.sh %d - Timestamp - e.g. 9-12-05 1:51:00 %s - Size - e.g. 1,234,567 When ZTreeWin is in split screen mode (F8), you also have access to the following Batch parameters to reference Ukázat celý příspěvek

Mínusářům určitě nevadila nabídka ZTreeWin (nástupce XTree) v textovém režimu, ani zbytečně okopírová část ZTW.HLP. Tazatel pracuje s TC a na radu, jak v něm postupovat, už 1,5 hodiny před tebou vzkázal: 'Bingo! To je presne to co jsem hledal.'.

Aha, takže i když mám řešení - třeba pro někoho dalšího kdo nepracuje s TC, tak to, že sem přišel pozdě je na mínus??? Jinak mám další řešení - celý seznam vypsat do souboru přes DIR (návody výše), seznam načíst do Excelu (nebo jemu podobnému) a přes textové funkce STRxxx si text vyextrahovat

chcp 1250dir /b /w /s > obsah++.txt

Moje chyba, je to i s cestama